Bilişim Dünyası 12 ŞUBAT 2012 / 16:40

AVM, Bircom güvencesi ile Türkiye’de

AVM, Bircom dağıtıcılığında Türkiye pazarına girdi. Bircom, Avrupa genelinde en büyük iki üreticiden biri olan AVM’in ürünlerinin satışını, geniş bayi ağının yanı sıra yayın hayatına yeni başlayan www.hepsibukutuda.com üzerinden yapacak. ‘Ücretsiz yerinde kurulum’ hizmeti ile birlikte satışa sunulan ürünler arasında, modem, medya sunucu, NAS ve DECT baz istasyonu gibi ‘hepsi bir arada’ kavramlı cihaz FRITZ!Box da bulunuyor. Bircom’da hedef, AVM ürünleri ile iki yıl içinde yıllık 10 milyon avro tutarında satış hacmine ulaşmak.
Dağıtıcılık anlaşmasının detaylarının paylaşıldığı basın toplantısında konuşan Bircom CEO’su Burçin Bircanoğlu, Almanya’nın halen Avrupa’nın en büyük genişbant pazarı konumunda bulunduğuna dikkat çekerek şu bilgileri verdi:
“AVM, Almanya genişbant pazarının yüzde 50’den fazlasını elinde tutuyor. Bircom olarak, tümü kendi alanında teknoloji lideri olan şirketlerin Türkiye dağıtıcılığını yürütüyoruz. 40’ıncı yılını kutladığımız 2012’nin hemen başında, bu şirketlerin arasına AVM gibi bir şirketi eklediğimiz için son derece mutluyuz. AVM ile Türkiye pazarında daha önce bulunmayan bir segmentte ürünler sunacağız. İlk yıl bu algıyı ve talebi oluşturmaya ikinci yıl içinde ise yıllık 10 milyon avro tutarında satış hacmine ulaşmayı amaçlıyoruz.”
AVM Uluslararası Satış Müdürü Mehran Reuter ise şöyle konuştu:
“Ar-Ge ve üretim faaliyetlerinin tamamını Almanya’da sürdüren AVM’in ürünleri 57 ülkede satılıyor ve dünyada her yıl 6.5 milyon kişi ve kurum tarafından tercih ediliyor. Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin belirlendiği Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye Programı’nda dört kez üst üste yer alma başarısı gösteren Bircom, iletişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren şirketler arasında yer alıyor. AVM olarak, Türkiye pazarında, Bircom’un yol göstericiliği ile geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşacağız.”
ETİKETLER : Sayı:858

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics