Bilişim Dünyası 12 OCAK 2015 / 09:21

Avnet Lenovo’nun System x sunucularını dağıtacak

Avnet, Lenovo küresel distribütörü oldu. Yapılan anlaşmayla beraber şirket, Lenovo’nun System x (x86) sunucuları ve ilgili çözümlerini 1 Ekim 2014’ten itibaren dağıtmaya başladı.

Yapılan iş birliği ile beraber Avnet, Lenovo ile birlikte System x, BladeCenter ve Flex System Blade sunucuları ve anahtarları, x86-bazlı Flex entegre sistemleri, NeXtScale ve iDataPlex sunucuları ve ilgili yazılımlar, blade ağ oluşturma ve bakım işlemleri dağıtımı yapacaktır. Kanal iş ortaklarının eksiksiz uçtan uca çözümler sunmasına yardımcı olmak adına Avnet lojistik, satış, pazarlama, finans ve teknik hizmetler gibi geleneksel hizmetlerini işletme, BT, yaşam döngüsü ve eğitim hizmetleri ile bağlantılı olarak sunmaya devam edecek.

Avnet Technology Solutions Global Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Tedarikten Sorumlu İş Yöneticisi Tony Madden bu konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Hali hazırda bulunan en kapsamlı sunucu portföylerinden biriyle Lenovo’nun kalite, yenilikçilik ve değer olgularına bağlılığını bir araya getirecek açık, ölçeklenebilir bir kanal stratejisi oluşturmamıza yardımcı olacak dünya çapında tecrübeye sahipler. Lenovo ve Avnet birlikteliği, kanal iş ortaklarımızın her iki taraf için de karlı büyüme fırsatları oluşturmak için ihtiyaç duyulan küresel kaynaklar ve yenilikçi teknolojiye sahip olmalarını sağlayacaktır.”

Lenovo ile yeni işbirliğinin yanı sıra Avnet, IBM ile yaklaşık 30 yıllık çalışma geçmişini de geliştirerek sürdürecek. Şirket, Lenovo System x alımının bir parçası olmayan çözümler, hizmetler ve programlar ile IBM’i desteklemeye devam edecek.

 
ETİKETLER : 1004

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN