Bilişim Dünyası 12 OCAK 2015 / 09:21

Avnet Lenovo’nun System x sunucularını dağıtacak

Avnet, Lenovo küresel distribütörü oldu. Yapılan anlaşmayla beraber şirket, Lenovo’nun System x (x86) sunucuları ve ilgili çözümlerini 1 Ekim 2014’ten itibaren dağıtmaya başladı.

Yapılan iş birliği ile beraber Avnet, Lenovo ile birlikte System x, BladeCenter ve Flex System Blade sunucuları ve anahtarları, x86-bazlı Flex entegre sistemleri, NeXtScale ve iDataPlex sunucuları ve ilgili yazılımlar, blade ağ oluşturma ve bakım işlemleri dağıtımı yapacaktır. Kanal iş ortaklarının eksiksiz uçtan uca çözümler sunmasına yardımcı olmak adına Avnet lojistik, satış, pazarlama, finans ve teknik hizmetler gibi geleneksel hizmetlerini işletme, BT, yaşam döngüsü ve eğitim hizmetleri ile bağlantılı olarak sunmaya devam edecek.

Avnet Technology Solutions Global Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Tedarikten Sorumlu İş Yöneticisi Tony Madden bu konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Hali hazırda bulunan en kapsamlı sunucu portföylerinden biriyle Lenovo’nun kalite, yenilikçilik ve değer olgularına bağlılığını bir araya getirecek açık, ölçeklenebilir bir kanal stratejisi oluşturmamıza yardımcı olacak dünya çapında tecrübeye sahipler. Lenovo ve Avnet birlikteliği, kanal iş ortaklarımızın her iki taraf için de karlı büyüme fırsatları oluşturmak için ihtiyaç duyulan küresel kaynaklar ve yenilikçi teknolojiye sahip olmalarını sağlayacaktır.”

Lenovo ile yeni işbirliğinin yanı sıra Avnet, IBM ile yaklaşık 30 yıllık çalışma geçmişini de geliştirerek sürdürecek. Şirket, Lenovo System x alımının bir parçası olmayan çözümler, hizmetler ve programlar ile IBM’i desteklemeye devam edecek.

 
ETİKETLER : 1004