Bilişim Dünyası 22 NİSAN 2012 / 13:28

Avrupa Birliği’nin sayısal gündemi Türkiye ile kesişti

Avrupa Birliği Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı ve Avrupa Komisyonu işbirliğinde, AB’nin Bilgi ve İletişim Teknolojileri ile ilgili en üst düzey strateji belgesi olan “Dijital Gündem” Türkiye ile buluştu. 20 Nisan 2012 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi - Beyazıt Salonu’nda gerçekleştirilen “Avrupa Birliği Dijital Gündemi ve Türkiye Konferansı”nın açılışını Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz birlikte yaptı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu Başkanı Tayfun Acarer ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Tibor Varadi de etkinliğin diğer açılış konuşmacıları oldu.
Konferansın konuk konuşmacısı, Avrupa Komisyonu Bilgi Toplumu ve Medya Genel Müdürlüğü (DG INFSO) Direktörü ve Dijital Ajanda Büyükelçisi Gerard de Graaf olurken, konferansta 21. yüzyılın kilit unsurlarından olan bilgi ve iletişim teknolojilerinde AB’deki son gelişmeler ele alındı, müzakere sürecinin Türk telekomünikasyon sektörüne etkilerinin ele alınacağı iki ayrı panel düzenlendi.
Avrupa’nın telekomünikasyon konusundaki temel şemsiye kuruluşları olan ETNO (Avrupa Telekomünikasyon Şebeke Operatörleri Birliği) ve ECTA (Avrupa Rekabetçi Telekomünikasyon Derneği) Başkanlarının da katıldığı panellerde, AB’nin bilişimdeki geleceğinin nasıl şekilleneceği ve Türk akademi camiasının, özel sektörünün ve STK’larının kendilerini nasıl konumlandırabileceklerinin ipuçları da verildi.
ETİKETLER : Sayı:868

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics