Bilişim Dünyası 06 TEMMUZ 2015 / 06:36

Avrupa Oyunları’nın iletişimi Motorola’da

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de 12 - 28 Haziran tarihleri arasında düzenlenen 1. Avrupa Oyunları’nın kritik iletişim altyapısı Motorola tarafından kuruldu.

2016 Rio Olimpiyatları öncesinde sporcular için önemli bir prova niteliği taşıyan ve 49 ülkeden 6 bini aşkın sporcunun birbiriyle kıyasıya mücadele ettiği 1. Avrupa Oyunları, geçtiğimiz hafta sona erdi. Türkiye’nin de 20 farklı branşta 110’u erkek, 80’i kadın olmak üzere toplamda 190 sporcu ile temsil edildiği oyunlarda kritik iletişim altyapısını Motorola Solutions kurdu. 5200 adet TETRA telsiz ve aksesuarın kullanıldığı oyunlarda güvenlik, sağlık ve koordinasyon gibi kritik önem taşıyan hizmetlerde iletişimin kesilmemesi için Motorola Solutions ürünleri tercih edildi. İletişim güvenli bir şekilde yapılabilmesi için MOTOTRBO ve MTP3250 telsizler kullanıldı. Kurulan telsiz altyapısı oyunların tamamlanmasından sonra kamu güvenliğinde kullanılmak üzere yetkililere devredilecek.

Proje, Motorola Solutions ve Azerbaycan’daki iş ortakları Sanmar Elektrik ile Telekom Invest tarafından hayata geçirildi. İletişim altyapısının destek hizmetleri de Motorola Solutions’ın yerel iş ortakları tarafından sağlandı.

 1. Avrupa Oyunları’nın aynı zamanda resmi sponsoru olan Motorola Solutions’ın Doğu Avrupa, Rusya ve Merkezi Asya’dan sorumlu Başkan Yardımcısı Axel Rettig, “Motorola Solutions, güvenli ve sağlam iletişim çözümleri sayesinde birçok uluslararası spor etkinliğinde başarıyla iletişim altyapısı kuran bir şirket.  TETRA sistemimiz sayesinde bu yıl ilk defa düzenlenen 1. Avrupa Olimpiyatları’nda da güvenli ve kesintisiz bir iletişim altyapısı sağladık” dedi.

Motorola Solutions ile Sanmar Elektrik’in en doğru iş ortakları olduğuna inandığımız için tercih ettik diyen Baku 2015 Teknoloji Direktörü Adrian Corcoran, sözlerine şöyle devam etti: “Daha önceki yıllardaki başarılı işbirliğimize dayanarak önemli spor etkinliklerinde güvenli ve kesintisiz iletişim için tüm ihtiyaçlarımızı karşılayabilmesinden dolayı Motorola Solutions ve TETRA çözümlerini tercih ettik.”

Projenin hayata geçmesinde büyük rol oynayan Motorola Solutions iş ortağı Sanmar Elektrik Başkan Yardımcısı Erol Nazlı ise “Bu tarihi etkinlikte kritik iletişim altyapısının kurulmasında çözüm ortağı olarak Motorola solutions ile birlikte seçilmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Motorola ile birlikte takımların ve izleyicilerin oyunlardan keyif almalarını kolaylaştıracak yenilikçi teknoloji ve iletişim çözümlerini hayata geçirdik” dedi.

BAKU 2015 1. Avrupa Oyunları

  • Avrupa Oyunları’nın ilki 2012 Aralık ayında Bakü’de düzenleneceği açıklandı. Oyunlar için 68 bin kişilik bir stat 2,5 yıl gibi kısa bir süre içerisinde tamamlandı.

  • 12 – 28 Haziran tarihleri arasında düzenlenen oyunlara Avrupa’nın 50 ülkesinden 6.000’in üzerinde sporcu katıldı.

  • Toplamda 253 madalya dağıtıldı

  • Türkiye’den 190 sporcu katıldığı oyunlarda 6’sı altın, 4’ü gümüş ve 19’u bronz olmak üzere toplamda 29 madalya kazandık. En çok madalyayı karate, güreş ve voleybolda aldık.

  • Oyunlar, sporcular açısından 2016 Rio Olimpiyatlarına prova anlamı taşıdığından çok önemliydi


 
ETİKETLER : 1029

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics