Bilişim Dünyası 17 KASIM 2014 / 10:29

Azalan maliyetler ve artan hız ele alındı

Hitay Yatırım Holding bünyesinde faaliyet gösteren Teknoser, masaüstü sanallaştırma, bulut ağları ve ağ altyapılarında öne çıkan Citrix XenApp, XenDesktop ve NetScaler ürünlerini müşterilerine tanıttı.

Konuyla ilgili düzenlenen toplantının açılış konuşmasını Teknoser Genel Müdür Yardımcısı Alpay Yüksel yaptı. Yüksel, “Dünyadaki teknolojik eğilimleri takip ederek, Türkiye’de uygulama alanını ve şeklini belirliyoruz. Citrix de bunlardan bir tanesi. Citrix ile geçtiğimiz yıl bu kapsamda başlayan işbirliğimizi 2015 yılında geliştirerek büyütmeyi hedefliyoruz” dedi.

Exclusive Networks Bulut Teknolojileri Sistem Mühendisi Veli Anlama da, XenApp ve XenDesktop uygulamalarının Windows 7 ve Windows 8’de dağınık olarak yer alan verileri bir merkezde toplayıp güvenli erişim imkânı verdiği bilgisini verdi. Bu yatırımlar ile BT maliyetlerinin yüzde 40 oranında düştüğünü belirten Anlama, şu detayları ekledi: “XenApp ile kullanıcılar, bilgilere evden ya da dışarıdan kullandıkları tablet, telefon ya da bilgisayarlardan ulaşabiliyor. Hemen her sektör için kullanılabilir bir sistem, özellikle hizmet sektörü için çok önem taşıyor.”

 
ETİKETLER : 996

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics