Bilişim Dünyası 12 HAZİRAN 2016 / 13:53

Azerbaycan ile e-ticaret işbirliği, tüm taraflar için fayda demek

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) tarafından Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirilen e-ticaret etkinliğine, Türkiye ve Azerbaycan’dan e-ticaret firmaları, perakendeciler, bankalar ve online pazarlama şirketleri katıldı. ETİD’in kardeş derneği Azerbaycanlı Elektronik Ticaret Toplumu (ETİ) ile ortaklaşa gerçekleştirilen etkinlikte e-ticarette başarı hikayeleri ve iş fırsatları ele alındı. ETİD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Orhun, ePttAVM Satış Müdürü Can Arıca, Lezzetli Hediye CEO'su Ömer Gürkan, iyzico Pazarlama Direktörü Cağdaş Önen, Garanti Bankası e-Ticaret, Online ve Mobil Ödemeler Genel Müdürü Arda Çağaptay, ETİ Başkanı Reşat Cemal, Axundov Group Kurucusu ve CEO'su Telman Axundov, Lalafo.az CEO'su Kostiantyn Miska gibi isimler de katılımcılarla bilgilerini paylaştılar.
E-ticaret sektörünün geçen yıla göre yüzde 40 büyüme sergilediği Azerbaycan’da 5,9 milyon kredi kartı var ve bu kartların online alışveriş ile yarattıkları ciro 13 milyar AZN (25,82 milyar TL). ETİD Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Hakan Orhun, e-ticaret üzerine iş planının kurulması odaklı bilgiler verirken, e-ticarette kalitenin sağlıklı rekabet açısından önemine işaret etti. Orhun, “Azerbaycan e-ticareti daha da ivme kazanabilir ve hızla büyüyen Azerbaycan pazarına ilgi gösteriyoruz. Azeri girişimciler de e-ticaret alanında bölgede öncü olan Türkiye’nin bilgi ve birikimlerinden faydalanmayı amaçlıyor” dedi. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN