Bilişim Dünyası 27 OCAK 2014 / 08:06

Bankacılıktaki son teknolojiler Wincor World’de sahne aldı

Bankacılık ve perakende teknolojilerinde son yeniliklerin tanıtıldığı Wincor World 2014, Almanya’nın Rheda-Wiedenbrück bölgesinde gerçekleştirildi.

Wincor World 2014’ün açılış konuşmasını Wincor Nixdorf CEO’su Eckard Heidloff yaptı. Bugünün kullanıcılarının bankacılık işlemlerini, akıllı telefonlar, tabletler ve internet üzerinden yaptıklarına dikkat çeken Heidloff, “Buradan hareketle bankalar ve perakende alanında faaliyet gösteren şirketler bu yeni eğilimlere göre her gün iş yapış modellerini güncellemek zorunda. İşte biz de iş ortaklarımızı bu noktada yenilikçi yazılım ve ürünlerimizle destekliyoruz” şeklinde konuştu.

Hedef gelişen pazarlar
Hedeflerinin yeni ürünlerle gelişen pazarlarda büyüme olduğunun altını çizen Eckard Heidloff, “Etkinliğimiz dünyanın dört bir yanından BT karar vericileriyle bankacılık ve perakende uzmanlarını bir araya getiriyor. Burada üç gün boyunca 50’nin üzerinde sunum ve paralel oturum gerçekleşecek ve sektörün dinamiklerini birlikte belirleyeceğiz” dedi.
Gelişen pazar stratejilerinin ülkeden ülkeye değiştiğini kaydeden Heidloff, bu konu hakkında şunları söyledi: “Malezya, Endonezya, Singapur ve Çin gibi ülkeler gelişen pazarlar stratejimizde önemli bir rol oynuyor. Bu arada doğru ürünleri, doğru ihtiyaçlar çerçevesinde sunma stratejimizi devam ettireceğiz. Bu ülkeler rekabetin çok üst düzeyde yaşandığı bölgeler. Bu şartlar altında da bize çok iş düşüyor. Son olarak gelişen pazarlarda çok güçlü olduğumuz ödeme sistemlerimize çok güveniyoruz.”
Ekim 2013 tarihi itibariyle yeni mali yılına başlayan Wincor Nixdorf, mobil işlemlerde kullanılmak üzere nakitsiz ödeme sistemleri üzerine yoğunlaştı. Şirket Wincor World’de özellikle perakendecilerin ödeme süreçlerini daha kolay yönetebilecekleri Android tabanlı uygulamasını da tanıttı. Yazılımın bir tablet üzerinde çalıştığını açıklayan Eckard Heidloff, “Bu ürünümüzle birlikte bankalar ve perakendecilere yeni bir fırsat sunmaya çalıştık” dedi.

“Bankalar yeni teknolojileri kullanıcı tercihlerine göre şekillendirecek”
Wincor Nixdorf, Wincor World’de bankalarla yeni hizmet ve teknolojilerle müşteri memnuniyetini nasıl artıracaklarının yöntemlerini de paylaştı. Kullanıcıların bankacılık hizmetlerinde tabletleri kullanarak işlemlerini daha kolay gerçekleştirdikleri dünyada self servis uygulamalar da ön plana çıkıyor. Wincor World’ü ziyaret edenler, kendi cep telefonları ve özel mobil bankacılık uygulamalarını kullanarak Akıllı ATM’lerden nasıl nakit çekim yapabileceklerini de deneyimleme fırsatı buldu.

Yeni ürün ve teknolojiler

Wincor World, birbirinden ilginç ve yenilikçi ürünlerle Almanya’da gerçekleştirildi. Üç gün süren etkinlikte Wincor Nixdorf’un birçok yeni ürününün de ilk tanıtımı yapıldı. Toplam 90 ülkeden 500 ziyaretçi şirket, Wincor Nixdorf platformunu kullanan 45 iş ortağının katıldığı ve yüzün üzerinde gazeteci tarafından takip edilen etkinlik yedi binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladı.
ETİKETLER : Sayı:956

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics