Bilişim Dünyası 19 ŞUBAT 2017 / 15:58

Basistek, büyüme hızını artırmayı hedefliyor

2016 yılı içerisinde beklentilerin üzerinde büyüme sergileyen Basistek, 2017 hedefleri ışığında yatırımlarına hız veriyor. BT altyapı yönetimi ürünlerinin yanında Information Management&Governance, Big Data ve Enterprise Security ürünlerine de yatırım yapacak Basistek, bu amaçla kadrosunu da güçlendiriyor. Ali Doğru, Elif Serttaş ve Tuba Ergün’ü ekibine katan Basistek, iş ortaklarının sayısını da arttırıyor. 
2017’de de 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında hizmetlerini sürdürecek olan Basistek, şirketlere bilgi güvenliğinin sağlanması konusunda yüksek seviyede öncelik veriyor. Bu başlıkta artan ihtiyacı dikkate alan şirket, bilgi güvenliği alanında danışmanlık faaliyetlerine hız veriyor. Bu yönde kadrosunu genişleten Basistek, 2017’de firmayı yeni bir seviyeye taşımayı hedefliyor. Bilgi Güvenliği Operasyon Merkezi kavramının en önemli bileşenlerinden biri olan Bilgi Güvenliği Kayıt ve Olay Yönetimi, gizli verinin korunması adına çok önemli hususlardan biri olan Veri Güvenliği ve geliştirilen uygulamalarda ortaya çıkabilecek zafiyetleri en aza indirgemek için önemli bir kavram olan Uygulama Güvenliği ve Güvenli Kod Geliştirme alanlarında firmaların ihtiyacını karşılıyor.
Basistek’in hizmet alanları arasında yer alan büyük verinin saklanması ve korunması, bilginin Hewlett-Packard Enterprise IM&G çözüm ailesindeki ürün danışmanlık hizmetiyle analiz edilmesini, yönetilmesini ve sınıflandırılmasını sağlıyor. Şirket, büyük veri analizi ile konvansiyonel izleme yöntemlerinden farklı olarak, problem olarak nitelendirilmeyen bilgileri de toparlıyor. Yani belirli koşullarda oluşan alarm verileri değil, ayrıca sistemlerin birbiri ile ilişkileri, standart log’lar, iş servis ilişkileri gibi büyük miktarda veri toplayarak analiz edebiliyor.
ETİKETLER : 1110 Basistek

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics