Bilişim Dünyası 03 HAZİRAN 2012 / 15:05

Basistek danışmanlık deneyimini Migros’a taşıdı

Basistek, danışmanlığı ve HP Software yazılımlarıyla Migros’un BT altyapı bileşenleri denetim altına alıyor. Basistek, HP Software ile Migros’un ihtiyaç duyduğu altyapı geliştirme çözümlerinde danışmanlık hizmeti veriyor. Basistek’in Migros’ta kurulumunu ve desteğini sağladığı HP Software çözümleri, Migros’ta uçtan uca hizmet veren sistem altyapısındaki tüm bileşenleri düzenli olarak gözetim altında tutuyor. Bu sayede mevcut sorunlar anlık olarak tespit ediliyor. Migros’ta kullanıcı memnuniyetini ve iş süreçlerinde çeşitli maliyet kalemlerine etki eden yazılım ve ağ bileşenlerini, donanımlarını, çeşitli uygulama bütünleştirmelerini izleyen HP Software BSM (Business Software Management) yazılımlarını kuran ve farklı çözümlere uygulayan Basistek, Migros BT departmanı tarafından ihtiyaç duyulan BT altyapısının, servis kalitesinin ve uygulamalarının tek noktadan yönetilmesini sağlıyor. HP Software çözümleriyle kasalardaki ödeme sistemlerinden (POS) mağaza içindeki kiosklara; Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) ve Tedarik Zinciri Yönetimi (SCM) uygulamalarına kadar tüm donanım, yazılım ve ağ bileşenlerini kapsayan Migros teknoloji altyapısında çalışan tüm servisler izlenerek ilgili raporlar hazırlanıyor.
Migros BT departmanının satın alma kararlarına etki eden önemli veriler, uygulamaya alınan HP Software çözümleriyle elde ediliyor. Bu veriler sayesinde Migros BT tedarik kararlarında kaliteyi gün geçtikçe artırıyor. Basistek’in HP Software uzmanları tarafından kurulumu gerçekleştirilen uygulamalarla işletim sisteminden veritabanlarına, ağ cihazlarından kasalara kadar tüm Migros BT altyapısı sürekli olarak gözetim altında tutuluyor ve sorun oluşturabilecek servisler anında raporlanıyor. Böylece Migros ciddi anlamda zamandan tasarruf ediyor. Ortaya çıkabilecek sorunlar müşteriye yansımadan önce, tespit ediliyor ve gerekli düzeltmeler hızlıca yapılıyor.
Migros gibi ülke çapında bu ölçüde yaygın bir mağaza zincirinde işlerin hedeflenen kalite ve süratle yürütülebilmesi için güçlü BT altyapısı gerektiğini söyleyen Migros Ağ İletişim ve Bilgi Güvenliği Müdürü Ömer Lütfü Karagöz, “Basistek ve HP Software’in geçmiş tecrübeleriyle Migros’a teknik açıdan önemli bir katma değer sağladı. Basistek’in sistem altyapıları yönetimidenki deneyimine çok inanıyoruz. Son derece komplike bir yapıya sahip olan Migros, iş teknolojileri optimizasyonunda bize ufuk açan HP Software yazılımlarıyla sistemlerimizi sorunsuz bir şekilde izlemeye ve yönetmeye başladık” dedi.
ETİKETLER : Sayı:874

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics