Bilişim Dünyası 17 OCAK 2016 / 12:41

Baskı ihtiyacı ölmüyor, zamana ve ihtiyaçlara uyuyor

Epson’un WorkForce Pro RIPS serisi, “mürekkep tankı” sisteminin daha büyük hazneli hali ve ilk alımda gelen mürekkep paketleriyle tek seferde 75 bin sayfaya kadar baskı kapasitesi sunuyor.

Dijitalleşme artsa da, baskı miktarlarının azaldığı söylenemez. Orijinal mürekkep tankı sistemli yazıcılarla öne çıkan Epson da, kurumsal baskı çözümlerine yönelik kapasite ve maliyet avantajında fayda sunan yazıcı serisi WorkForce Pro RIPS (Replaceable Ink Pack System) ile kurumsal kullanıcılara avantajlar sunuyor. Epson Türkiye Müşteri Hizmetleri Müdürü Ahmet Gürle, bu seriyi “Geleceğin Kurumsal Baskı Çözümü” iddiasıyla lanse ettiklerini ve ilgiden memnun olduklarını vurguladı. Ahmet Gürle’ye göre, bu ilginin temel sebebi; düşük maliyet, modellerin ilk alımında gelen mürekkep paketleriyle tek seferde 75 bin sayfaya kadar kaliteli baskı sunması. Gürle’nin belirttiği gibi, tekliften raporlamaya, sözleşmeden farklı belgelere birçok evrak basılıyor. Ayrıca okul ve hastane gibi kurumların da normal işleyişinde basmak durumunda olduğu milyonlarca sayfa var. Dolayısıyla kurumsal baskı alanında talepleri ve ihtiyaçları karşılayacak teknolojiye sahip olmak, bu özellikte modeller sunabilmek önemli. Detayları Ahmet Gürle anlattı: 

Bu çözümlere yönelik 2016 yılı stratejiniz ve öncelikleriniz neler olacak? 

Stratejimiz ve önceliğimiz tüm kurumların bu çözümden haberdar olmasını sağlamak. Ürünleri ve avantajlarını aktarabildikten sonra, zaten ürünü talep ediyorlar. RIPS konusunda en büyük avantajlarımızdan biri, kişi ve kurumların “orijinal mürekkep tanklı yazıcı” kavramına artık alışmış olmaları, ki RIPS de bunun büyüğü bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. 

Bu seriyi diğer baskı cihazlarından ayıran temel özellikleri ve sunduğu avantajlar neler? 

WorkForce Pro RIPS aslında Epson’un dünyada ve Türkiye’de sunduğu “mürekkep tankı” sisteminin daha büyük hazneli hali. Bu serimiz; dört modelden oluşuyor. Modeller, ilk alımda gelen mürekkep paketleriyle tek seferde 75 bin sayfaya kadar baskı kapasitesiyle avantajlı. Yazdırma esnasında sadece 30W elektrik tüketen bu serimizde, ilk sayfa çıkışı ortalama 7 saniye sürüyor. Tüm modellerin ortak özellikleri Wi-Fi ve Gigabit ağ bağlantısı, direct print teknolojisiyle Wi-Fi ve akıllı telefon uygulamalarından doğrudan baskı ve 600x600dpi çözünürlük. LDAP, e-posta gönderme, maliyet ve yazıcı filo yönetim programlarıyla entegrasyon gibi özellikleri de mevcut. Kurumsal baskıda tüm beklentileri karşılıyor. 75 bin sayfada bir değişen tüketim malzemesi de, daha az atık çıkartan çevre dostu bir ürün demek.  

Kurumlar bu cihazı kiralayarak 'kullandığın kadar öde' modelinden yararlanabiliyorlar mı? 

Böyle bir uygulamayı iş ortaklarımız tarafından sağlıyoruz. Kurumlar bu ürün grubuna ister satın alma yoluyla, ister kiralayarak sahip olabiliyor. Kiralama yönteminin tercih edilmesinin nedeni, öngörülemeyen maliyetlerin ortaya çıkmasından kaynaklanmakta. Lazerlerde toner dışında sonradan ortaya çıkan drum, fuser, transfer ünitesi gibi pek çok tüketim malzemesi varken, Epson RIPS serisinde tek tüketim malzemesi mürekkep ve atık mürekkep kutusu. Ayrıca 5 yıla kadar parça dahil garanti koşulları sunabildiğimiz bir ürün grubu. Bu çözümlerle, RIPS serisini uygun toplam sahip olma maliyetiyle kiralama hizmetlerinde kullanılabilir hale getirdik. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics