Bilişim Dünyası 30 EYLÜL 2012 / 10:29

BBS’den yeni bir proje

Türk Hava Yolları’nın Bilgi Birikim Sistemleri ortaklığıyla gerçekleşen Log Management sistemine geçiş süreci başarıyla sonuçlandı. Kurumsal gereksinimler ve yasal zorunluluklar ile oluşan “Log Yönetimi” ihtiyacını karşılamak amacı ile bu ihtiyaca cevap verebilen ürünler araştırmaya başlayan THY, proje için Bilgi Birikim Sistemleri’ni seçti. BBS ile gerçekleşen süreçten bahseden THY Sistem Güvenlik Müdürü Yusuf İnce şöyle dedi: “Küçük ve orta ölçekli kurumlar için 5651’den doğan yasal zorunlulukları karşılamak manuel işlemler ile basitçe mümkün iken büyük ölçekteki kurumlarda bu işlemlerin daha planlı programlı olması ve kolaylıkla yönetilebilmesi gerekliliği bulunmaktaydı. Bu sebeple ürün testlerimizi gerçekleştirdik. Satın alım süreçleri sonrasında ürünlerin teslimini takiben BBS teknik personeli ve THY teknik personeli ile oluşturulan proje ekibi analiz çalışmasına başladı.”
Proje sonunda BBS’nin THY’ye katkıları içinse İnce, şöyle konuştu:
“Bu sistem günlük operasyonlarımızı kolaylaştırdı. BBS gerek projenin planlanmasında gerekse bütünleştirme aşamasında bizlere beklediğimiz katkıyı sağlamıştır. Projenin belirli seviyelerinde toplantılar yapılarak projenin gidişatı takip edilmiş, eksiklikleri tamamlanmış ve hızlı çözüm getirilmesi konusunda gayret göstermişlerdir.”
BBS Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Mert ise THY projesi için “Kurumun büyüklüğünden, dünya liderleri arasında olmasından ve de hiçbir hataya izin vermeyecek kadar hassas bir sektör olmasından dolayı proje başlangıcında çok ayrıntılı planlama ve projelendirme toplantıları yapıldı. Bu proje ile THY BT ekibi, sistemlerinin denetimini çok daha güçlü olarak yapmaya başlamıştır. Bu sistemin günümüzde BT işlerinin büyümesinden dolayı THY’ye önemli katkılar sağlayacağını düşünmekteyiz” dedi.
ETİKETLER : Sayı:890

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics