Bilişim Dünyası 02 OCAK 2017 / 10:14

Beko’dan Cambridge’e Ar-Ge merkezi

Arçelik’in Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren satış ve pazarlama şirketi Beko Plc., Cambridge’deki Ar-Ge Merkezi’nin resmi açılışını yaptı. Koç Holding Şeref Başkanı ve Arçelik Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi M. Koç’un ev sahipliğinde King’s College’da gerçekleşen törene Birleşik Krallık Uluslararası Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Greg Hands, Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu Judith Slater ve Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç ile Koç Holding ve Arçelik üst düzey yöneticileri katıldı.
Beko’nun yeni Ar-Ge Merkezi, Cambridge Üniversitesi’ne bağlı Trinity College'ın yönettiği İngiltere'nin ‘İlk Bilim Parkı’ olan ve dünyanın en önemli teknoloji şirketlerini bünyesinde barındıran Cambridge Science Park’ta bulunuyor. Merkez; yazılım tasarımı, yeni malzemeler, ileri üretim teknolojileri öncelikli olmak üzere, beyaz eşya alanında yenilikçi ürünlerin geliştirilmesi için Ar-Ge faaliyetleri yürütüyor. Koç Holding Şeref Başkanı ve Arçelik Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi M. Koç, Arçelik’in 10’uncu Ar-Ge merkezini Cambridge’de açmanın gururunu yaşadıklarını belirtirken, “Hedeflerimizi gerçekleştirmemizde Arçelik’in Ar-Ge çalışmaları büyük önem teşkil ediyor. Hâlihazırda lider olduğumuz Birleşik Krallık’taki varlığımızı, önümüzdeki beş yıl içinde iki katına çıkarmayı hedefliyoruz” dedi. Birleşik Krallık Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Greg Hands ise “Beko'nun Ar-Ge Merkezi yalnızca Cambridge için değil, Birleşik Krallık genelinde yeni fırsatların önünü açacak, Birleşik Krallık’ın inovatif ürün geliştirmedeki öncü konumuna katkı sağlayacak” yorumunu yaptı. Ticaretin iki ülke ilişkilerinin temelini teşkil ettiğini söyleyen Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç de, “Cambridge’deki Beko Ar-Ge Merkezi, iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendirmek için atılan büyük bir adım” yorumunu yaptı.
 
ETİKETLER : Beko 1103

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN