Bilişim Dünyası 10 OCAK 2010 / 23:00

BEM’den yatırımlara devam, 2010’da hedef yüzde 20 büyüme

Bilişim Eğitim Merkezi (BEM), şube sayısını 7’ye çıkardı. BEM, son olarak Bakırköy’de 6 katlı yeni binasını hizmete açtı. İstanbul’daki şube sayısını Bakırköy’de açtığı ikinci şubesiyle altıya çıkaran Bilişim Eğitim Merkezi’nin Eskişehir’de de bir eğitim merkezi bulunuyor. Bakırköy ilçesinin işlek caddelerinden olan Ebuzziya Caddesinde bulunan 6 katlı binada 10 derslik bulunuyor, 800 öğrenci eğitim alabiliyor. Şubede özel olarak tasarlanmış Cisco kabinli laboratuvarı ile ağ eğitimlerinde tam donanımlı eğitim olanağı sağlıyor.
Yeni yatırımları hakkında bilgi veren Bilişim Eğitim Merkezi Genel Müdürü Ahmet Çevik, “2010’da yüzde 20 büyümeyi hedefliyoruz. Krizde eğitim başvurularına gelen taleplerde artışlar yaşandı. Kayıt oranlarında bu artışa rağmen bir düşüş oldu. 10 yıl içinde açtığımız şube sayıları ile yatırımımız 5 milyon dolar civarına ulaştı. Türkiye’nin kalkınma fırsatlarından en büyüğünün bilişim sektöründe olduğunu, bu sektörde de yetişmiş insan gücüne ihtiyaç olduğunun bilinci ile hareket ediyoruz. BEM’in bu noktada üzerine düşen görevi en iyi şekilde yaptığını düşünüyoruz. Amacımız yenilenen dünyada BT alanındaki eğitimleri kaliteli sunmak ve yetkin insan gücünde istihdam olanaklarının artırılmasını sağlamak. Bu nedenle Meslek Yüksek Okulu açmayı hedefliyoruz.”
ETİKETLER : Sayı:753
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN