Bilişim Dünyası 01 TEMMUZ 2011 / 16:33

Beş yılda üç kattan fazla büyüdü

SolidWorks’ün Türkiye’deki başarısı, İstanbul, Kuruçeşme, Sortie’de gerçekleşen “Yaza Merhaba” buluşması ile kutlandı. DS SolidWorks Türkiye Satış Yöneticisi Murat Tüzüm’ün ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, DS SolidWorks Güney Avrupa Ülke Yöneticisi Luca Rossettini ve DS SolidWorks Central EMEA Bölgesi Ülke Yöneticisi Marco Gazzetto yaptıkları konuşmalarla şirketin Türkiye vizyonunu basın mensupları ile paylaştılar.

DS SolidWorks EMEA Bölgesi Ülke Yöneticisi Marco Gazzetto yaptığı açıklamada SolidWorks Türkiye’nin beş yılda ciroda yüzde 326 ve lisans sayısında ise yüzde 252 gibi inanılmaz oranlarda büyüdüğünü söyledi. Gazzetto SolidWorks Türkiye’nin bu büyüme oranıyla 2005’te 25. sıradayken 2010’da hem ciro, hem de lisans satışı ile 10. sıraya yükseldiğini kaydetti.

Türkiye bölgenin lideri olmaya aday
Toplantıda konuşan DS SolidWorks Güney Avrupa Ülke Yöneticisi Luca Rossettini “Türkiye’nin 3D CAD yatırımlarında mevcut dinamizmi sürdüreceğini ve çok yakın bir gelecekte ülkenin sanayisiyle Ortadoğu’da süper güç olarak öne çıkacağını öngörüyoruz” dedi. Rosettini, SolidWorks’ün rekabetin ana faktörünü oluşturan yenilikçi ve sürdürülebilir tasarım ortamını geliştirmeye büyük önem verdiğini, farklı endüstrilerde dünyanın en yetenekli ve başarılı mühendis ve tasarımcılarının SolidWorks yazılımlarını kullanmasından büyük memnuniyet duyduklarını açıkladı.
DS SolidWorks Türkiye Satış Yöneticisi Murat Tüzüm ise Türk sanayicisi ve girişimcilerinin dünya tecrübelerinin ekonomideki büyümeye önemli bir katkısı olduğunu söyledi.
ETİKETLER : Sayı:828
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN