Bilişim Dünyası 17 ARALIK 2014 / 15:06

Bilgi teknolojileri şirketlerin vazgeçilmezleri haline geldi

Türkiye; genç ve dinamik bir nüfusa ve buna bağlı olarak, teknolojik gelişimlere açık bir kitleye sahip. Bu da ülkemizde, teknolojik ürünlerin ve BT sektörünün, standartların üzerinde bir ilgiyle takip edilmesine yol açıyor.

Dell Türkiye Ülke Müdürü Didem Duru

Tüketici ürünlerinde ve kurumsal teknoloji alanında yaşanan her gelişme, farklı satış ve medya kanalları yoluyla hızla yayılıyor. Kişiler ve kurumlar, tüm yenilikleri hızla benimsiyor ve yaşamlarını en güncel teknolojiyle sürdürmek istiyor.

Bilişim kavramı, farklı ölçekteki firmaların vazgeçilmez yatırım kalemlerinden biri haline geldi. Yazılım, depolama, güvenlik sunucu ve veri yönetimi gibi alanlarda, tüm firmalar önemli bütçeler ayırmaya başladı. Bulut Bilişim ve Büyük Veri gibi yirmi yıl önce yaşamımızda olmayan kavramları, sıkça tekrarlamaya başladık. Kurumsal teknoloji sektörü, bugünün en önemli ekonomi kalemlerinden biri olarak, iş yaşamına farklı değer teklifleri sunmayı sürdürüyor. Bilişim sektörüne yapılan yatırımların temelinde ise verimliliğin ve sorunlarla daha hızlı başa çıkma yeteneğinin artırılması yer alıyor.

Diğer yandan mobilite ve güvenlik unsurları da bilişim sektörünün öne çıkan konuları arasında. Şirketler BYOD – Kendi Cihazını Getir politikaları geliştirerek, bu alanda da önemli yatırımlar yapıyor. Hızla gelişen mobil donanım teknolojisi, daha esnek çalışma ortamlarının popülaritesini artırıyor. Günden güne işlevi artan mobil segmentteki ürünler, son 20 yılın en önemli ve en kritik teknolojik ürünleri olarak yaşamımızda yer almaya başladı.

Gelecekte, birbirine entegre olan çözümlerin ve giyilebilir teknolojinin, sektöre yön vereceğini düşünüyoruz. Farklı ihtiyaçları bir arada karşılayan, uygun maliyet seçenekleri sunan, bireysel ve kurumsal güvenliği ön planda tutan seçenekler, gelecekte sektördeki varlığını daha fazla hissettirecektir. Kurumsal pazarda, sanallaştırma, bütünleştirme ve bulut bilişim kavramları gelecekte daha da önemli olacak.

Öncelikle Dell Türkiye olarak, uzun süredir sektörün önemli medya kurumlarından biri olan BThaber’i, 1000’inci sayının yayınlanması vesilesiyle içtenlikle tebrik ediyorum. Türkiye’de BT sektörünün gelişiminde, uzmanlığı ve uzun soluklu yayıncılık birikimiyle önemli bir iletişim fonksiyonu üstlenen BThaber’e ve özverili ekibine, nice 1000’inci sayılara diyor, başarılarının devamını diliyorum.
ETİKETLER : 1000
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN