Bilişim Dünyası 11 AĞUSTOS 2014 / 09:44

Bilgi toplumu için kapsamlı destek

İzmir Kalkınma Ajansı, mali destek programlarının tanıtımı için toplantılar düzenledi.

İzmir Kalkınma Ajansı’nın (İZKA) 26 Haziran’da başlattığı Bilgi Toplumuna Dönüşüm ve Bilgi İletişim Teknolojileri Mali Destek Programı’nın etkin biçimde duyurulmasını sağlamak amacıyla düzenlenen bilgilendirme toplantıları tamamlandı. Herkesin katılımına açık olarak düzenlenen toplantılara özellikle bilişim sektöründe faaliyet gösteren ve bu alana yatırım yapmayı planlayan girişimciler ile yerel yönetimlerin katılımı ön plana çıktı.

İzmir’in bilgi toplumuna dönüşüm sürecinin hızlandırılması ve işletmelerin belirlenen öncelikli alanlarda kaliteli bilgi iletişim teknolojileri üretmelerinin sağlanması amacına yönelik olarak programın ‘kâr amacı güden’ ve ‘gütmeyen’ bileşenleri kapsamında 15 milyon TL tutarında kaynağın başarılı projelere kullandırılması hedefleniyor. İzmir Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Murat Yılmazçoban şu detayları paylaştı:
 “Kâr amacı gütmeyen kurumlar için ayrılan toplam destek bütçemiz 7,5 milyon TL. Proje başına asgari ve azami destek tutarı 75 bin- 750 bin TL aralığında ve azami destek oranı yüzde 75. Kâr amacı güden bileşende ise KOBİ vasfı taşıyan işletmeler ile kamu kontrolündeki işletmeler başvurabilecek. Bu bölüm için ayrılan toplam destek bütçemiz 7,5 milyon TL. Proje başına asgari ve azami destek tutarı yine 75 bin- 750 bin TL aralığında ve azami destek oranı yüzde 50.”

Bilgi Toplumuna Dönüşüm ve Bilgi İletişim Teknolojileri Mali Destek Programına başvuruların Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden çevrimiçi olarak 12 Eylül 2014 tarihine kadar tamamlanması ve destekleyici belgeleri de içeren başvuru dosyalarının 19 Eylül’e kadar İZKA’ya teslim edilmesi gerekiyor.

Öte yandan İZKA, projelerin KAYS üzerinden hazırlanması sürecinde potansiyel başvuru sahiplerine yardımcı olmak için eğitim toplantıları düzenledi. Ayrıca İZKA internet sitesinde bulunan çevrimiçi eğitim modülleri aracılığıyla proje döngüsü yönetimi, başvuru formu ve bütçe konularında ayrıntılı bilgi edinilebiliyor.

 
ETİKETLER : izka kays

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics