Bilişim Dünyası 02 OCAK 2011 / 18:00

Bilgi ve belge yönetimine farklı bakış

Oytek, yeni bir Yazıcı Güvenlik Sistemi OYGS geliştirdi. Marka ve mode bağımsız her türlü yazıcıyla rahatlıkla kullanılabilinen OYGS, kurumlarda bilgi ve belge güvenliğine farklı bir yaklaşım getiriyor. OYGS ile kimin, ne zaman, hangi yazıcıdan, neyin çıktısını aldığı izlenip gerekirse sorgulanabilirken yazıcılardan alınan baskıların da, basımdan önce ve sonrasında takibi yapılabiliyor. Konuyla ilgili olarak değerlendirmede bulunan Oytek Genel Müdürü Altay Elbek, OYGS’nin ilk olarak kendi kurumlarında kullanıldığını belirterek şöyle konuştu: “Bilgi güvenliğinin öneminin giderek arttığı günümüz koşullarında, yazıcılardan alınan baskıların güvenliğinin sağlanması da hem kamu kurumları hem de özel sektör için önemini koruyor. OYGS, Oytek ekibi tarafından, bu alanda komple bir çözüm sunmak üzere geliştirildi. OYGS’nin kullanımını öncelikle kendi kurumumuz içinde gerçekleştirdik. Oldukça olumlu sonuçlar aldığımız bu çözümümüze kamu ve özel sektörde faaliyet gösteren değişik kurumlardan talepler gelmeye başladı. Biz de bunun üzerine OYGS ile ilgili çalışmalarımıza  biraz daha ağırlık vermeye karar verdik.”
OYGS ile yapılabilecekler ve çözümün sağladığı avantajlar konusuna da değinen Elbek, “Öncelikle OYGS’nin kullanılmaya başlanması için mevcut yazıcıların değiştirilmesine gerek olmadığını vurgulamak isterim. Çünkü OYGS, tüm marka ve model yazıcılarla kullanılabiliyor. OYGS, yazıcılarınıza kontrolsüz erişimi engellemenize yardımcı oluyor.
OYGS yaygın olarak kullanılan, tüm akıllı kartlar ile bütünleşik çalıştığı için kullanıcılar çıktılarını yazıcının yanına gidip kartlarını okuttuktan sonra alabilirler. Böylece önemli dokümanlar sadece ilgili kişilerce basılırken; ilgili olmayan kişilerin bu dokümanlara herhangi bir şekilde erişimi engellenmiş oluyor. Yazılım ve donanım tasarımı Oytek’e ait olan sistem, değişen müşteri ihtiyaçlarına cevap verebilecek esneklikte tasarlanmıştır” diye konuştu.
ETİKETLER : Sayı:802

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics