Bilişim Dünyası 26 EYLÜL 2010 / 18:00

Bilgi ve belgenin işlendiği platform

Bilgi ve belge işleme platformu Scalaris, Bilişim Zirvesi’nde Credit Suisse’de dünden bugüne başardıklarını anlatacak.

Bilgi ve belge işleme platformu Scalaris ve Scalaris’i Türkiye pazarına sunan Trios, bu yıl hem CeBIT Bilişim Eurasia’da hem de Bilişim Zirvesi’nde boy gösterecek. Zirvede Scalaris’in en büyük müşterisi Credit Suisse’de dünden bugüne başardıkları anlatılacak.
Scalaris, İsviçre merkezli bir şirket. Alanında uçtan uca çözümler sunan şirketin çözümleri akıllı bilgi ve belge işleme platformu olarak adlandırılıyor. Bilgi ve belge işleme platformu Scalaris, gereksinim duyulan tüm çözümleri tek bir platformda gerektiği zamanda kullanıma sunmak üzere tasarlanmış bir çözüm. Scalaris’i Türkiye’de pazara sunan ve desteğini veren şirket ise Trios Bilişim Hizmetleri. Scalaris ve Trios geçen yıl Scalaris’in Türkiye pazarına sunumunu CeBIT Bilişim Eurasia fuarında gerçekleştirmişti. İki şirket bu yıl da CeBIT Bilişim Eurasia ve Bilişim Zirvesi’10’da boy gösterecek. Scalaris’in dünya çapındaki tüm satış ve pazarlama çalışmalarını yöneten isim Philipp Sander geçtiğimiz hafta içinde İstanbul’daydı. Sander ve Trios Genel Müdürü Kenan Y. Özgüz ile konuştuk.

Credit Suisse’de yapılanlar anlatılacak
Küreselleşen dünyada, iş yaşamını etkileyen kararların hızlı ve doğru verilmesi için bilgi ve belgenin beraber hareketinin öneminin altını çizen Sander, süreçlerde bilgi ve belgenin beraber var olmasının süreçlerin verimliliğini ve zamanın etkin kullanımını sağladığını ifade etti. Scalaris çözüm mimarisinin, bilgi ve belge işleme platformundan tüm beklentileri karşılayacak tasarımıyla çözümler sunduğunu kaydeden Sander, “Scalaris platformu, genişleyebilme, modüler yapı, konfigürasyon ile hızlı kullanıma alabilme ve kolay kullanım özelliklerine sahip. Scalaris’in performans ve genişleyebilme özellikleri rakiplerine göre farklılık yaratıyor. İsteyen işletme kendisi için acil ve önem arz eden Scalaris modülünü alabiliyor. İstediği zaman da yeni modülleri buna ekleyebiliyor” dedi. Avrupa’nın büyük bölümünde güçlü olduklarına değinen Sander, son dönemlerde özellikle Doğu Avrupa’ya odaklandıklarını söyledi. Sander, Türkiye’nin kendileri için en önde gelen pazarlardan biri olduğunu, Türkiye’ye yönelik önemli yatırımlar yaptıklarını belirtirken, Türkiye’nin birçok açıdan diğer ülkelerden önde olduğunu dile getirdi. Sander, dünya çapında en büyük müşterileri Credit Suisse’de çözümleriyle dünden bugüne neler olduğunu, nelerin başarıldığını zirve ve fuar katılımcılarına anlatacaklarını sözlerine ekledi.
Kenan Y. Özgüz ise geçen sene Scalaris için Türkiye’de fuarda bir kick-off yaşadıklarını, bu yıl da CeBIT Bilişim Eurasia’da Alman pavyonunda yer alacaklarını dile getirdi. Bilişim Zirvesi’nde de Scalaris ile birlikte bir oturum düzenleyeceklerini, dünyanın en büyük bankalarından Credit Suisse‘de yapılan çalışmaları özetleyecekleri sunumlarında, Scalaris’in farklı sektörlerde nasıl pozisyonlandırabileceğini de detaylarıyla paylaşacaklarını kaydeden Özgüz, “Hedefimiz Türkiye’de Scalaris’i 2011 yılında daha yaygınlaştırmak. Bu konuda SaaS modeli de bir fırsat. Şu anda projeleri devam eden müşterilerimiz var, önümüzdeki dönemlerde Türkiye’de de başarı öykülerimiz şekillenmiş ve oluşmuş olacak” şeklinde konuştu.
ETİKETLER : Sayı:789

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics