Bilişim Dünyası 17 NİSAN 2013 / 11:29

Bilgi ve Doküman Yönetimi tüm yönleriyle ele alınıyor

BThaber Platform Bilgi ve Doküman Yönetimi etkinliği başladı. Etkinliğin ilk bölümüne kamu tarafında yapılan çalışmalar damgasını vurdu.

BThaber Platform Bilgi ve Doküman Yönetimi etkinliği The Marmara Taksim’de başladı. Etkinliğin açılış konuşmasını İnterpromedya Genel Müdürü Güldane Taşdemir gerçekleştirdi. Taşdemir, BThaber Platform etkinliklerinin 8. yılında, BThaber Gazetesi’nin de 19. yılında her hafta okuyucularıyla buluşarak yoluna tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.

Katılımcılarla İnterpromedya bünyesinde hazırlanan araştırma raporlarından bilgiler veren Taşdemir, finans sektörü temsilcilerinin yüzde 20’sinin 2013 yılında doküman yönetim sistemlerine yatırım yapmayı planladığını aktardı. Taşdemir’in verdiği bilgilere göre, üretim sektörünün de yüzde 18’i 2013 yılında doküman yönetim sistemlerine yatırımda bulunacak. CIO’ların ajandalarında bilgi ve doküman yönetimi sistemlerinin ön sıralarda geldiğini sözlerine ekleyen İnterpromedya Genel Müdürü, Gartner ve IDG’nin açıkladığı raporları yorumlayarak katılımcılarla paylaştı.

Etkinliğin devamında söz alan Başbakanlık Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı Melik Özsöz de “Kamuda e-Belge Çalışmaları” başlığı altında konuşmasını gerçekleştirdi. Kamuda e-belgeye geçiş sürecinde güven sorunu yaşandığını ve değişime karşı direnç gösterildiğini ifade eden Özsöz, bunu aşmak için çalışmalar yürüttüklerini bildirdi. Kamuda e-belgenin nasıl oluşturulması gerektiği konusunda bilgiler veren Özsöz, e-yazışmanın tanımını katılımcılarla paylaştı.

Kamu için bulut kuruluyor

Geçiş sürecinde kamudaki yetki dağınıklığının sorun teşkil ettiğine değinen Başbakanlık Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı, Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı’nın kamu tarafında bulut hizmetlerinin oluşturulması için veri merkezleri kurmak üzere çalışmalarını sürdürdüğünü sözlerine ekledi.

Etkinlik gün boyunca farklı konuşmacılarla sürecek ve tüm detaylar ilerleyen günlerde BThaber Gazetesi’nde yer alacak. Etkinliği Twitter üzerinden #bthaberplatform etiketiyle takip edebilir, düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics