Bilişim Dünyası 12 ARALIK 2010 / 18:00

Bilgileriniz sızmasın!

Brainloop veri aktarımında güvenli bir ortam sağlarken, sızıntılara karşı duruyor.
WikiLeaks belgelerinin yarattığı deprem üzerine bilgi güvenliği konusu yeniden gündeme geldi. e-Güven’de 7 Aralık tarihinde düzenlediği basın toplantısında veri sızıntılarına karşı duracak yeni güvenli paylaşım çözümü Brainloop’u duyurdu.
e-Güven Genel Müdürü Can Orhun’un da katıldığı toplantıda güvenliğin önce kurum içinde başladığının altı çizilerek Brainloop’un sağladığı avantajlar ele alındı.
e-Güven’in Brainloop şirketiyle yaptığı işbirliği sonucu Türkiye’ye gelen Brainloop, kurumların bilgi ve belgelerini güvenli bir şekilde paylaşmalarına olanak sağlayan bir portal. Web tabanlı bir uygulama olan Brainloop’a e-postadan bağımsız olarak e-imza ile giriş yapılıyor ve paylaşılacak belgeler e-imza ile korunmuş oluyor. Böylece hem kurum içinde hem kurum dışında paylaşılan belgelerin tüm kontrolü sizin elinizde oluyor. Paylaşılacak belgeler ve veriler Brainloop Secure Dataroom’da saklanıyor.
E-imza ile giriş yapılan uygulamaya cep telefonundan da erişim sağlanıyor. Kullanımı kolay olan uygulamada yer alan belgeler üzerindeki tüm yetki e-imzasıyla giriş yapan kişiye ait oluyor. Yani belgelerin kimlerle paylaşılacağı ve paylaşım kriterleri belirlenip, belgeyi alan kişinin yapacaklarını sınırlandırmak mümkün. Verileri kimin okuyabileceğini ya da kimin yazdırabileceğine e-imza ile giriş yapan kişi karar veriyor.

Brainloop nasıl kullanılıyor?
Brainloop Secure Dataroom Çözümü kullanılmak istendiği sürece kiralanıyor ve uygulamayı kullanmak için herhangi bir kurulum gerekmiyor. Belgeleri paylaşan kurumlar belgeleri e-imzalarıyla korurken, dosyaları açan kişilerin sisteme üye olmasına gerek kalmıyor. Dosyayı açmak isteyen kişilere sistem şifre yolluyor.
Islak imza gerektiren tüm işlemlerde kullanılan uygulama paylaşım için güvenli bir ortam sağlıyor.
ETİKETLER : Sayı:799

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics