Bilişim Dünyası 12 KASIM 2014 / 16:44

Bilgisayarı konuşarak yönetin2014 Design Awards Ödülü'ne layık görülen Quadro Computer, kendisine patentli teknolojisi “Intelligent Technology” ile gerçek anlamda akıllı bilgisayarlar üretiyor ve kullanıcılarına sunuyor. Quadro Computer üreticisi Tesla Teknoloji Genel Müdürü Serkan Gezici, “Bir Quadro Bilgisayarı diğerlerinden ayıran özelliklerden biri olan Intelligent Technology ile bilgisayarlar konuşarak yönetiliyor. Bu noktada okuma yazma bilmeyen çocukların ve görme engelli kullanıcıların teknoloji ve internet olanaklarına erişebilme faydaları sağlanabiliyor” dedi. Özel okulların son dönemde Intelligent Technology’e sahip Quadro bilgisayarlar ile ilgilendiğini ve özel sınıflar için tercih edildiğini söyleyen Gezici, Quadro Intelligent Technology özelliklerini şöyle sıraladı:


SESLİ KOMUT: Quadro Intelligent Technology ile bilgisayarınızı sesinizle yönetebilirsiniz. Bilgisayarınızdaki programları, internet sitelerini, sadece konuşarak açabilir, açtığınız programları ya da sayfaları kapatabilir, ileri ya da geri alabilir, yeni sayfa açabilir, sayfanızı kaydedebilirsiniz.
KONUŞARAK YAZMA: Quadro Intelligent Technology ile açtığınız bir Word dosyasına yazı yazmak için konuşmak yeterli. Bu sayede e- Posta programını sesli komut vererek açabilir, göndereceğiniz postanın içeriğini konuşarak ekrana yazabilir, sesli komut vererek postanızı alıcıya gönderebilirsiniz.
METİN OKUMA: Quadro Intelligent Technology ile bilgisayarınızdaki metin dosyalarınızı sesli olarak okutabilirsiniz. Böylece e-kitaplarınızı, sözleşmelerinizi, internet sayfalarını ya da tercih ettiğiniz herhangi bir metin dosyanızı dinleyebilirsiniz.
METNİ SES FORMATINDA KAYDETME: Quadro Intelligent Technology ile istediğiniz metin dosyanızı, MP3 ya da wav formatında kaydedebilirsiniz. Quadro Intelligent Technology e-kitabınızı ya da farklı metinlerinizi MP3 olarak kaydedebilmenizi ve bunları bilgisayarınızdan ya da MP3 oynatıcı cihazlarınızdan dinlemenizi sağlar.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN