Bilişim Dünyası 29 EYLÜL 2014 / 09:57

Bilişim dünyası bir kez daha zirvede4’üncü kez, farklı konseptlerle kapılarını hem bilişim sektörüne hem de reel sektöre açmak için geri sayımda olan ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi’nde bu yılın öne çıkan konseptleri ‘En İyilerden Özgür Konferanslar’ ve ‘Design Awards’. Ama dahası da var…

Bu yıl 30 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Bilişim Zirvesi, 14’üncü kez bilişim dünyasının ve reel sektörün buluşmasına ev sahipliği yapacak. Biletleri Biletix’ten de temin edilebilen zirve, 2 gün boyunca 5 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlayacak.

Zirve İnterpromedya Genel Müdürü Murat Göçe’nin açılış konuşması ile başlayacak. Ana fuaye alanında yerini alan Samsung’a ek olarak Millenicomn ve Vitel de burada kendi etkinliklerini düzenleyecek, Anadolu Oditoryumu’nda konuşmalarıyla katılımcılara seslenecek. Zirvenin sponsorları arasında olan Netaş, Ericsson, Servodata, Telenity gibi birçok şirketin üst düzey yöneticisi de sunumlarını yaparken, fuayede bulunan tanıtım alanlarında katılımcılarla bağlantı kurabilecek.

Zirvenin ilk günü Anadolu Oditoryumu, önemli isimlerin konuşmalarına da ev sahipliği yapacak: Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, BTK Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer, PTT Genel Müdürü Osman Tural ve sektörün ileri gelen isimleri. Zirvenin bu yıl öne çıkan konuşmacılarından biri de Everest’e zirve yapan Nasuh Mahruki. Mahruki, sunumunda Everest Zirvesi ile Bilişim Zirvesi’ni harmanlayacak.

Bilişim Zirvesi’ne destek veren kurumlar arasında BTK, TÜBİTAK Bilgem SGM ve BKM ön planda yer alırken, destek veren STK ve iş ortakları arasında TÜTED, BASİD, Alternatif Bilişim Derneği, AKUT, LÖSEV, HAYTAP gibi yapılar var.

Perakende sektörü zirvede buluşacak

Bu yıl zirvede birçok perakende markasını içinde barındıran Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD) önemli bir yere sahip. Anadolu Oditoryumu’nda ilk gün konuşmacısı KMD Başkanı ve Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu. ‘Özgür Konferanslar’ teması dahilinde kendilerine tahsis edilen Haliç Salonu iki günlük zirve için zengin içeriğe sahip. Bunlardan biri KMD’nin düzenlediği ‘Tedarikçi Buluşması.” Zirve bu yönüyle perakende sektörünün bilişim alanındaki gelişimi görmeleri ve paylaşımlarda bulunmaları adına önemli bir platform olacak. 1 Ekim’de yine KMD’nin ‘BT’de Trendler’ başlığında sempozyumları olacak.

Özgür konferanslarını organize eden Mobil PR ise ‘e-Ekonomi’ başlıklı bir tema oluşturdu. E-dönüşüm, güvenlik, e- ticaret, KEP, bulut teknolojileri gibi birçok başlık bu iki günde ele alınacak.

Tasarım, ödülünü alacak

Ve Design Awards… Çok ilginç yazılımlar ve cihazlarla yarışmaya katılım ilgisi başından beri kendini gösterdi. Yerel bir BT şirketi yarattığı çözümü burada sergileme fırsatı bulurken, uluslararası bir BT şirketinin Türkiye merkezi de yerel ihtiyaca uygun geliştirdiği çözümü yarışmaya sokma imkanı elde etti. www.zirveodulleri.org sitesi oylamaların ana merkezi oldu. Farklı kategorilerde ödüller 30 Eylül’de saat 18:30’da Anadolu Oditoryumu’nda sahiplerini bulacak. Ödüllere başvuru ilgisi yüksek ve katılımcı 50’ye yakın firma var. Yarışmaya katılanların hepsi şık bir katalogda buluşacak. Kategorilerinde ödül alan yarışmacılara da özel ‘Design Awards’ logosunun kullanım hakkı verilecek. Bu, kurumsal pazarlama çalışmalarında ek bir değer oluşturacak. Zirvenin ilk günü akşam saat 18:00’den sonra kapılar, Design Awards ödül törenine katılmak isteyen herkese ücretsiz olarak açılacak.

Sektör temsilcilerinin iletişim noktası

BT şirketleri için zirve, sektörel yenilikleri görmek adına önemli bir fırsat. Ama asıl önemli değer, zirvenin yarattığı ‘networking’ ortamında yatıyor. Yani zirvede yeni teknoloji odaklı paylaşımlar kadar, birebir görüşmeler, bunun için uygun platformları yaratmak da büyük önem taşıyor. Bu da, Bilişim Zirvesi’nin geleneksel kalıplarını aşmasını sağlayan, marka değerini yükselten adımlar.

Öte yandan, 30 Eylül’de Lütfü Kırdar Kongre Salonu’nda bulunan Rumeli Salonu’nda Microsoft ve e-Tohum işbirliği ile düzenlenecek, bir kez daha girişimcileri ve yatırımcıları buluşturacak olan ‘Startup Turkey’ de hayata geçecek. Bu etkinliğin katılımcıları, yaka kartlarını göstererek Bilişim Zirvesi’ne ücretsiz geçiş yapabilecek. Zirveden girişimcilerin buluşmasına katılmak isteyenler için de ekstra bir indirim sağlanacak.
ETİKETLER : 990

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics