Bilişim Dünyası 02 HAZİRAN 2014 / 08:20

Bilişim sektörü temsilcileri Adana’da buluştu

İnterpromedya’nın Anadolu’nun birçok ilinde gerçekleştirdiği BTvizyon toplantılarının Adana ayağı yoğun bir katılımla tamamlandı.

Dünyanın en önemli markalarını Anadolu’nun BT cevherleriyle bir araya getiren BTvizyon Anadolu toplantıları, Türkiye’nin 2023 vizyonu doğrultusunda atılması gereken bilişim adımlarını desteklemeye devam etti. 2014 yılındaki dördüncü BTvizyon Anadolu toplantısı Adana’daki BT sektörünün seçkin temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.
Bu yıl Türkiye’nin 11 şehrinde BTvizyon Anadolu toplantılarının gerçekleştirileceği bilgisini veren İnterpromedya Genel Müdürü Murat Göçe, açılış konuşmasında şunları söyledi:
“İnterpromedya BTvizyon Anadolu Toplantıları, BT sektörünü bir araya getirmek, sorunlarını ve bilgi birikimlerini paylaşmak amacıyla vizyonunu genişletti. Bu doğrultuda kamu, sivil toplum kuruluşları ve özel şirketlerin bir arada hareket etmesi amacıyla toplantılarımızı düzenliyoruz. BT sektörünün tüm oyuncularının bu amaca destek vermesini bekliyoruz.”
Toplantıda bulut bilişim, e-fatura ve e-defter, BT alanında güvenlik ve enerji konu başlıkları ele alındı.

Açılış konuşmasının ardından ilk sunumu gerçekleştiren IBM BT Mimarı Berkehan Altınkaya, IBM’in geçtiğimiz yıllarda satın aldığı SoftLayer çözümlerini katılımcılara tanıttı. IBM’in satın alma vizyonu hakkında bilgi veren Altınkaya, bulut bilişim konusunda gelen soruları yanıtladı.E-Fatura’ya geçiş hızlanıyor
Digital Planet Satış Temsilcisi Ozan Güner, 2014 yılında kanunen zorunlu hale getirilen e-fatura ve e-defter hakkında merak edilenlere açıklık getirdi. Digital Planet olarak Türkiye’deki dev şirketlere sundukları çözümlerden örnekler veren Güner, özellikle yoğun fatura trafiğine sahip olan şirketlerin yeni sistemle kazanacaklarını anlattı.

Türkiye’de güvenlik algısının antivirüs yazılımlarının ötesine geçmekte zorlandığına değinen Stratus Genel Müdür Yardımcısı Alev Akkoyunlu, yeni nesil tehditler ve bunlara karşılık üretilen akıllı çözümleri katılımcılarla paylaştı.

Microsoft İş Ortakları Yöneticisi Alper Kaynak, şirketinin bulut vizyonu ve Office365 konusunda bilgi verdi. Microsoft’un tüm ürünlerini buluta taşımaya başladığını ifade eden Kaynak, en fazla kullanılan Office uygulamaları konusunda soruları cevap verdi.
Türk şirketleri adını bölgede duyuruyor
Bir Türk şirketi olarak Türkçe metinlerin sesle yazıya dökülmesi konusunda çözümler sunan Tesla Teknoloji Şirket Ortağı Serkan Gezici, katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Toplantının son sunumunu gerçekleştiren Enel Satış Müdürü Tuğba Demirel, dünya çapında sundukları enerji çözümlerini hakkında bilgi verdi. Demirel, doğru enerji çözümleriyle kurumların elde edebilecekleri tasarrufu çarpıcı rakamlarla açıkladı.
Toplantı sonunda katılımcılara destekleyen şirketler tarafından tablet bilgisayar ve güç kaynağı verildi. BTvizyon toplantılarıyla ilgili detaylı bilgi için www.btvizyon.com.tr adresini kullanabilirsiniz
ETİKETLER : Sayı:974

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics