Bilişim Dünyası 23 HAZİRAN 2014 / 08:12

Bilişim sektörüne nitelikli işgücü

Türk Telekom Akademi Telekomünikasyon Teknolojileri Sertifika Programı’nın bu yılki ikinci eğitim dönemi tamamlandı.

Türk Telekom Akademi, telekomünikasyon sektörü çalışanları ve satış kanallarının gelişimlerine katkı sağlayarak nitelikli işgücünü artırmak için çalışmalarına devam ediyor. Bu vizyon doğrultusunda Türk Telekom Akademi, İSTKA (İstanbul Kalkınma Ajansı), Yıldız Teknik Üniversitesi ve TÜTED (Tüm Telekomünikasyon İşadamları Derneği) işbirliği ile oluşturulan Telekomünikasyon Teknolojileri Sertifika Programı’nın bu yılki ikinci eğitim dönemi tamamlandı.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Tayfun Acarer, Türk Telekom Grup İnsan Kaynakları Başkanı Bahattin Aydın, TÜTED Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Dilek Ataman Bağdatlıoğlu ve Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark Genel Müdürü Dr. Mahmut Karaman katılımıyla gerçekleştirilen tören sonrasında mezunlar sertifikalarını aldı. Program sonucunda iki mezuna Türk Telekom’da staj olanağı sunuldu.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Tayfun Acarer, törende yaptığı konuşmada nitelikli eleman sayısının azlığının sektörün en önemli sorunlarından biri olduğunu belirterek “Bölgemizde de ülke içinde de eğitime çok önem veriyoruz. Özellikle ara eleman yetiştirilmesi konusunda düzenlenecek eğitim programlarının yalnızca istihdam yaratmadaki katkısının yanında, sektörümüzün nitelikli işgücü ihtiyacını gidermede yapacağı katkıyı uluslararası işbirlikleriyle eğitim çalışmaları yürütmektedir. Bugüne kadar BTK olarak ikili anlaşmalar yaptığımız ülkelerden gelen katılımcılara eğitimler verdik ve staj yapmalarını sağladık. Bu şekilde 200’e yakın personeli eğittik. Bugün burada olmamıza vesile olan Telekomünikasyon Teknolojileri Sertifika Programının önemli bir ihtiyaca karşılık geldiğini düşünüyorum” dedi.
Törende, sertifika programının telekomünikasyon sektörüne nitelikli iş gücünü artırmak hedefiyle düzenlendiğini belirten Türk Telekom Grup İnsan Kaynakları Başkanı Bahattin Aydın, “Üniversitelerimizle birlikte yürüttüğümüz sertifika ve eğitim programları için yola çıkarken en önemli amaçlarımızdan biri telekomünikasyon sektöründe nitelikli işgücünü artırmaktı. Programın sağladığı başarıya ve mezunlarımıza baktığımızda bu amaç doğrultusunda sağlam adımlarla ilerlediğimizi görüyorum” şeklinde konuştu.
TÜTED Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Dilek Ataman Bağdatlıoğlu, telekomünikasyon sektörü çalışanlarına istihdam sağlama ve sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünü artırma misyonlarını yerine getirmek için çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.
ETİKETLER : Sayı:977

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics