Bilişim Dünyası 22 EYLÜL 2014 / 10:53

Bilişim zirvesinin en yeni yol haritası

Geçtiğimiz yıl ismi, logosu ve iddialı yaklaşımı ile yenilenen ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi, konferans yapısını tepeden tırnağa değiştiriyor. 30 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında 14’üncü kez, bu sefer Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’ne gerçekleştirilecek olan zirvede yılın konsepti ‘En İyilerden Özgür Konferanslar’. Ama bu kadar da değil… İşte son güncellemelerle zirveyi farklı kılan başlıklar…

Ulusal ve uluslararası firmaların her düzeydeki yöneticisine hitap eden ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi, yeni bir bakış açısıyla teknoloji dünyasını dikey sektörlerle buluşturacak. Zirve 2 gün boyunca 5 binin üzerinde ziyaretçiye ev sahipliği yapacak. Zirvenin biletleri Biletix’ten satılmaya devam ediyor.

ICT Summit Bilişim Zirvesi 14, farklı bir etkinlik yapısı ile bilişim sektörünü ve farklı sektörlerden katılımcıları buluşturmak için geri sayımda. Ana fuaye alanı Samsung’a emanet olan zirvede, Millenicomn ve Vitel de var. Ana fuayede kendi etkinliklerini düzenleyecek olan şirket yetkilileri, Anadolu Oditoryumu’nda konuşmalar da yapacak.

Kamudan üst düzey katılım

Zirvenin ilk günkü Anadolu Oditoryumu, önemli isimlerin konuşmalarına ev sahipliği yapacak: Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, BTK Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer, PTT Genel Müdürü Osman Tural ve sektörün ileri gelen isimleri. Nasuh Mahruki de dağcılık ve bilişimde zirveye çıkan yolu katılımcılarla paylaşacak.

Bu arada, 30 Eylül’de Lütfü Kırdar Kongre Salonu, sadece Bilişim Zirvesi’ne ev sahipliği de yapmayacak. Çünkü Rumeli Salonu’nda Microsoft ve e-Tohum işbirliği ile düzenlenecek, bir kez daha girişimcileri ve yatırımcıları buluşturacak olan ‘Startup Turkey’ de hayata geçecek. Bu etkinliğin katılımcıları, yaka kartlarını göstererek Bilişim Zirvesi’ne ücretsiz geçiş yapabilecek. Zirveden girişimcilerin buluşmasına katılmak isteyenler için de ekstra bir indirim sağlanacak.

Zirveye destek veren kurumlar arasında BTK, TÜBİTAK Bilgem SGM ve BKM ön planda yer alırken, destek veren STK ve iş ortakları arasında TÜTED, BASİD, Alternatif Bilişim Derneği, AKUT, LÖSEV, HAYTAP gibi yapılar var. Yarının en iyi yöneticileri de zirvede olacak. Zirvenin bu yılki farklılıklarından biri de katılımcılar arasında yerini alacak olan, yarının en iyi yöneticileri arasında yer alacak vizyoner ve dahi gençler.

Tasarım, çekilişler, ödüller

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Design Awards ile amaç, yeni ve tasarımı ile fark yaratan ürünler üzerine yoğunlaşmak, bir taraftan da teknolojik ilerlemenin gözlemlenmesi için yetkin bir platform oluşturmak. Farklı kategorilerde verilecek ödüller ise 30 Eylül’de saat 18:30’da Anadolu Oditoryumu’nda sahiplerini bulacak. Ödüllere başvuru ilgisi yüksek ve katılımcı 50’ye yakın firma var. Oylamalar da devam ediyor. www.bilisimzirvesi.com.tr ve www.zirveodulleri.org sitesinden giren herkes oy kullanabiliyor. Oylar istenirse sosyal medyada da oylamanın altında yer alan bir buton sayesinde paylaşılabiliyor.

Zirvenin ziyaretçileri, çekilişlerle çok farklı hediyelere sahip olma fırsatı da elde edecek. Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM) hediyesi olan kitaplar, ayrıca ESET ve Kaspersky Lab güvenlik ürünleri, Asus aksesuarlar, Simet ve Zyxel’den çeşitli hediyeler, Tesla Teknoloji’den Quadro tablet, akıllı saat ve kablosuz fareler hediyeler arasında. Zirvenin ilk günü kayıt esnasında hediye çekilişine katılmak isteyenlerin bilgileri alınacak. Zirvenin ilk akşamı Design Awards ödül töreni öncesinde çekiliş yapılarak hediyeler verilecek.

Bu arada zirvenin ilk günü akşam saat 18:00’den sonra kapılar, ziyaretçilere ücretsiz olarak açılacak. Özellikle yarışmanın ödül törenine katılmak isteyen herkese kapıları açmak, onları bilet satın alma zorunluluğundan kurtarmak, teknoloji ve tasarımın buluşmasını herkesle paylaşmak burada temel amaç.

Adım adım zirveye…

Anadolu Oditoryumu: Ortak konuşmalara ve panellere ev sahipliği yapacak olan salon.

Dolmabahçe A Salonu: ERP Komitesi ve üye firmalar bu salonda kendi sunumlarını yapacak.

Haliç Salonu: Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD) sponsorluğunda perakende sektörü buluşacak. Kapalı toplantı düzeneğinde önemli gündem maddeleri, sektörden konuşmacıların açıklamaları ile paylaşılacak.

Marmara Salonu: TÜBİTAK destekli ‘Özgür Bilişim’ ve ‘Açık Kaynak Kod’ konferansları olacak, ‘Milli işletim sistemimiz’ odaklı tanıtım, açıklama ve çalışmalar hayata geçecek.

Topkapı A Salonu: Mobil PR tarafından organize edilen ‘E-Ekonomi Şenliği’ var ve içerik fazlasıyla zengin.

Topkapı B Salonu: ‘Siber güvenlik’ konusunun ele alınacağı etkinliğe, Can Yıldızlı, Huzeyfe Önal gibi önemli isimler de konuşmacı olarak katılacak.

Sultan 3 Salonu: Burada bir eğitim salonu hayata geçirilecek ve TÜBİTAK BİLGEM Siber Güvenlik Enstitüsü uzmanları tarafından iki ayrı eğitim düzenlenecek. Zirve biletlerinin satıldığı Biletix’ten 23 Eylül akşamı saat 18:00’e kadar biletlerini alan ilk 60 kişi, ücretsiz olarak bu eğitimlere katılma hakkı elde edecek.

Sultan 2 Salonu: Katılımcılara iki gün boyunca 4’er saat ücretsiz Excel eğitimi sunulacak. Eğitimi, İleri Düzey Excel kitabının yazarı Ömer Bağcı verecek. 30 kişiye verilecek bu eğitim sonunda İleri Düzey Excel kitabı hediye edileceği gibi, www.vidoport.com sitesinde farklı bilişim eğitimlerine katılmak için üyelik de verilecek.

Dolmabahçe B Salonu: Oyun dünyasının yakından tanıdığı Merlin’in Kazanı, oyun temalı sempozyum düzenleyecek.

 

 
ETİKETLER : 989

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics