Bilişim Dünyası 16 OCAK 2014 / 12:35

Bilişimcim, küresel yapının parçası

Gelişmekte olan ve büyüyen küresel teknoloji satıcılarının ‘Super VAD’ – katma değerli dağıtım modeli ile EMEA’nın tamamına bağlantı kurmalarını sağlayan Exclusive Networks Group; Türkiye’den Bilişimcim’i bünyesine kattı. Grup, bu satın alma ile Türkiye üzerinden Asya’ya bir köprü oluşturmayı amaçlıyor. Exclusive Networks Group’un CEO’su Olivier Breittmayer, “Bilişimcim’in alınması 2013 yılında yakaladığımız ivmeyi devam ettirdiğimizi gösterirken, coğrafi erişimimizin genişlemesi de söz konusu olacak” dedi.

Merkezi Fransa’da olan, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika genelinde 20 ülkede faaliyet gösteren Exclusive Networks Group’un uzmanlık alanları güvenlik, ağ, altyapı ve depolama olarak sıralanıyor ve şirket, 5 bin 500’den fazla iş ortağı üzerinden “Akıllı Sosyal Kurumlar” ve bayilerle çalışıyor.

Bilişimcim Genel Müdürü Halil İbrahim Arslan da, çalışmalarındaki hızlı büyümeye işaret ederek, “Ancak bu gelişimi ilerletmek için benzer değerlere sahip bir ortakla bir araya gelme kararı aldık” dedi. Arslan, Exclusive Networks Group’un hem mevcut hem de yeni iş ortaklarına ulaşabilmek ve hizmet vermek için yeterli uzmanlığı ve altyapısı olduğunu hatırlatarak, “Bölgemize katma değer üretecek bir şirketle çalışmaktan mutluyuz”dedi.

Bilișimcim İstanbul ve Ankara’daki ofislerinde 23 kişilik bir ekibi bulunuyor. Bu birleşme, güçlü güvenlik ve ağ çözümleri sunmanın yanında, her iki şirketin bu coğrafyadaki potansiyele yönelik işbirliğinin de bir yansıması.