Bilişim Dünyası 27 KASIM 2011 / 17:28

Bilkom, Dijital Başkent’te buluşturdu

A pple, Adobe ve Graphisoft gibi markaların distribütörlüğünü yapan Bilkom, “Dijital Başkent” etkinliğinin ilkini 23 Kasım’da Ankara’da düzenledi.
Etkinliğin açılışında konuşan Bilkom Genel Müdürü Cömert Varlık, platformlar üstü bir platform yaratmak amacıyla ilk kez Ankara’da böyle bir organizasyonla bir araya geldiklerini ifade ederek “Türkiye bugün çok hızlı bir kabuk değişim sürecinden geçiyor. Teknoloji ise bu değişime yön veren önemli bir aktör olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle genişbant internet ve mobil teknolojiler, yaşama ve çalışma alışkanlıklarımızı değiştirirken, eğitimden yönetime kamu hizmetlerinden iş modellerine kadar birçok alanda mevcut ezberlerimizi değiştiriyor” dedi.
Dijital Başkent etkinliğini düzenlerken uzmanların da katılımıyla kent insanının çevresiyle ilişkileri ve yaşam gereksinimleri bağlamında teknolojiyi gündeme getirmek istediklerini belirten Varlık, bu kapsamda etkinlikte dijital yaşam teması etrafında üç öncü sektörü ve yaşamın kendisini hedef aldıklarını söyledi.

4 ana tema belirlendi
Kamu, inşaat, eğitim ve yaşam başlıklarına dikkatleri çekmeyi hedeflediklerini belirten Varlık, “Hızla büyüyen kentlerimizde teknolojinin kendisi ve çevresiyle barışık yaşamak isteyen insanımıza sağlayacağı olanakların altını çizmeyi hedefliyoruz” şeklinde sözlerini sürdürdü.
Etkinlik süresince ‘Dijital hobiler, dijital trendler’, ‘Kamu sektöründe dijital dönüşüm’ ana temaları etrafında sunum ve sohbetler gerçekleştirildi.
ETİKETLER : Sayı:847
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN