Bilişim Dünyası 05 KASIM 2013 / 09:27

Bilkom ilk 100'e girdi

Bilkom, 5. İzmir İktisat Kongresi kapsamında,Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketleri listesinde ilk 100'e girdi.All Network’ün TOBB ve TEPAV işbirliği ile düzenlediği Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri listesinde Bilkom, Türkiye’nin ilk 100 şirketi arasında yerini aldı.
Harvard İşletme Okulu Profesörü Micheal Porter’ın kurucusu olduğu All-World Network’ün, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin öncülüğünde, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı işbirliğinde başlattığı “Türkiye 100” programına başvuran şirketler, 2010-2012 dönemindeki satış gelirleri artış hızına göre değerlendirildi.
5. İzmir İktisat Kongresi kapsamında yapılan organizasyonda, listeye giren en hızlı büyüyen 100 şirket de açıklandı ve ödülleri düzenlenen tören ile sahiplerine verildi. Bilkom, 100-200 milyon dolar satış gelirine sahip şirketler arasında en hızlı büyüyen 2., tüm şirketler arasında ise %195’lik büyümesiyle 43. sırada yer aldı.

“Liste sayesinde, Türkiye’de En Uç Noktada Performans Gösteren Şirketleri Tanıma Şansınız Var”
TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak başkanlığında yönetilen “Yenilikçi, Üretim Yapısına Geçişte Sanayileşme, Girişimcilik, Ar-Ge, Yenilik ve Ticarileştirme Politikaları” panelinde konuşan All-World Network’ün Eş CEO’su Anne Habiby, ekonomik büyümeyi tanımlarken listeye giren şirketlere atıfta bulundu. Ekonomik büyümenin tarifini iki adımda örnekleyen Habiby, işi daha verimli yapan ve işi diğerlerinden farklı yapan şirketlerin Türkiye 100 listesine girdiğine dikkat çekti. Anne Habiby, Bilkom’un da yer aldığı şirketler için “Liste sayesinde Türkiye’de en uç noktada performans gösteren şirketlerini tanıma şansınız var” dedi.
Dijital yaşam koçunuz Türkiye listelerinde
Yaz aylarında açıklanan ve Türkiye’nin en büyük şirketlerinin tariflendiği Capital 500 ve Fortune 500 Türkiye listesine de giren Bilkom; 1984 yılında IT sektöründe faaliyetlerine başladı. ”Dijital yaşam koçunuz” sloganıyla, Apple, Adobe, Graphisoft gibi alanında lider markaların Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır. Dijital yaşama yön veren markaları ve teknolojilerle Bilkom, birçok platformda, son kullanıcılara ve iş ortaklarına değer yaratmaya devam ediyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN