Bilişim Dünyası 22 TEMMUZ 2012 / 14:30

Bir çağrı merkezi de Ordu’ya

Anadolu’daki yatırımlarını sürdüren Atos, Düzce’nin ardından yeni operasyon merkezini Ordu’da açtı.

2011 yılından bu yana hazırlıkları sürdürülen ve bu yılın Mayıs ayında faaliyetlerine başlayan Atos Ordu Operasyon Merkezi’nin resmi açılış töreni, 15 Temmuz’da merkezin ilk müşterileri Avea ve Finansbank’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Ordu Valisi Orhan Düzgün, Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, BTK Başkanı Tayfun Acarer, milletvekilleri ve Ordu yerel yönetiminden isimlerin katıldığı açılışta, Atos Türkiye CEO’su Orhan Akbulut, Avea CEO’su Erkan Akdemir ve Finansbank Genel Müdür Yardımcısı Levent Yörük de yer aldı. Toplam 4 milyon TL yatırımla hizmete giren Atos Ordu Operasyon Merkezi, ilk aşamada bölgede 600 kişiye istihdam sağlayacak.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım açılış töreninde yaptığı konuşmada: “Devir ‘akıl teriyle’ para kazanma devri, bu da bilişimle ve iletişimle oluyor. Çağrı merkezleri de bu düşüncenin ve yeni yaşam tarzının ortaya çıkardığı bir iş biçimidir. Çağrı merkezleriyle sadece özel sektörün değil, kamu kurumlarının da çalışması iş memnuniyetini ve verimliliği artıracaktır. Atos CEO’su Orhan Akbulut’u Ordu’nun potansiyelini görmesinden ve bu yatırımdan dolayı tebrik ediyorum” dedi.
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin açılış töreninde yaptığı konuşmada: “Ordu her yeni gün keşfedilerek güzellikleri fark edilecek bir değer. Ordu’yu dünyaya açmak için her türlü ulaşım, bilişim ve iletişim altyapı çalışmaları hayata geçirilmektedir. Atos’un Ordu’da yaptığı etüdler sonucunda verdiği kararın yatırıma dönüşmesini görmek çok sevindirici. Başta Atos olmak üzere; işbirliği yaptığı Avea ve Finansbank’ı kutluyorum. Atos CEO’su Orhan Akbulut’un Ordu sevdası da tıpkı bizim de bu ülkeye olan sevdamız gibi hizmet odaklı” dedi.

Kaliteli insan kaynağı
Açılış töreninde söz alan Atos Türkiye CEO’su Orhan Akbulut, “Başta finans ve telekomünikasyon sektörleri olmak üzere farklı sektörlerden pek çok şirkete 1500 çalışan ile çağrı merkezi hizmeti sunuyoruz” dedi. Atos’un son teknolojiyle donatılmış 3 çağrı merkezi üssüne sahip olduğunu hatırlatan Akbulut, “İstanbul’da Kartal ve Güneşli’nin ardından, 2009’da açtığımız Düzce çağrı merkezimizle Anadolu’da da yatırımlarımıza başlamış olduk. Şimdi de Anadolu’daki ikinci yatırımımız olan Ordu Operasyon Merkezi’nin açılış törenini, ilk müşterilerimiz Avea ve Finansbank ile birlikte yapmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Atos olarak, Avea ve Finansbank gibi öncü ve dev markaların müşterileriyle aralarındaki en önemli köprü olan çağrı merkezi hizmetini Atos’tan almaları bizler için onur vericidir” dedi.

Avea CEO’su Erkan Akdemir: “Ordu mobil bir kent olacak, dünya ile yakınlaşacak”
Atos ile Düzce’nin ardından ikinci işbirliklerini Ordu’da gerçekleştirmekten büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Avea CEO’su Erkan Akdemir, “Çağrı merkezlerine gerçekleştirdiğimiz yatırımları ‘Müşteri Memnuniyeti Sanatı’ olarak görüyoruz. İstanbul, Ankara, Erzincan, İzmir, Düzce, Bingöl ve Yozgat çağrı merkezlerinin ardından şimdi Atos Ordu Operasyon Merkezi’yle müşterilerimize üstün hizmet vermeyi sürdürüyoruz. Bu merkezin ilk müşterisi olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.
ETİKETLER : Sayı:881

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN