Bilişim Dünyası 09 NİSAN 2016 / 10:36

Bir devir hikâyesi

Eğer bir şirketin yönetim kurulu üyesi olursanız o şirkete ait geçmişe ait tüm borçları da kabul etmiş olursunuz, sonrasındakileri de. Ta ki yönetim kurulundan çıkana kadar.
Genel Müdür olarak görev aldığım bu yeni şirket hikâyesi, ilk günden yönetim kuruluna seçilmekle pek de iyi başlamamış oldu. Daha ilk gün hiçbir hesabı kontrol etmeyip insanlara güvenmenin bedeli yüklü bir borcu devir almakla ağır olacaktı.
İlk 4 ay sonunda şirketin borcunun milyonları aştığı ortaya çıkınca yaptığım itiraz sonucu, eski sahiplerinin önce yüzde 50, sonra şirketin tamamını bana devir etmeleriyle sonuçlandı. Zaten girmiştim bu maceraya, biraz daha batmanın bedeli ne olabilirdi ki?
Detaylara boğmanın pek de bir anlamı yok. Şimdi borçlar ödeniyor, işler büyüyor, yeni projeler yeni heyecanlar oluşuyor.  Gittikçe büyüyen BTvizyon Anadolu toplantıları, Görkemli Teknoloji Platformları, Yuvarlak Masa Toplantıları ve e-devlet, BThaber’in 1067’inci sayısı, Çocuk Bilişim Zirvesi, Sektörün en prestijli Bilişim500 araştırması, birçok yeni proje ve elbette ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi
Buraya kadar olanlar azimli, çalışkan ve dürüst bir ekibin müthiş çalışmasının sonucu. Alın teri ve emeklerin hasatı. Gurur dolu ve  onurlu bir yapı. Ve tabi ki müşteri ve sponsorların büyük desteği sonucudur bu!  Bu gerçek dostlarımıza da buradan saygılarımla teşekkürlerimi iletiyorum.
Hikâye asıl şimdi geliyor. Bu başarılar, dinozorlaşmış ve sadece kendinin dediğini doğru bulan bazı azınlık kesimlerde ise tamamen dedikodu ve varsayımlardan oluşmuş, süreçleri sadece birkaç kendini bilmezden dinlemmiş, tabi ki olumsuz ve ön yargılı görüşlere dönüştü maalesef.   Hiçbir çalışanın, emeği geçmiş insanın görüşü alınmadan tam bir bağnaz kafası ile karara varış. 
Bizim her paydaş ile beraber hareket etme isteğimize zarar vermekten başka çok da umursamadığımız bu durum nasılsa bizi dinleyenler tarafından alkışlanıyor, takdir ediliyor, seviliyor. Onları bu akılcı yaklaşımları ile kutluyor ve alkışlıyoruz.
Önümüzde iki büyük heyecan var. Biri ilkini geçen sene gerçekleştirdiğimiz Çocuk Bilişim Zirvesi, diğeri ise Bilişim500.  İyi haber bu sene de Bilişim sektörüne emeği geçen değerli insanlara 35 yıl ödülü var.  Elbette ödül verdiklerimizden çok daha fazlası var, onları da saygı ve minnetle anacağız.
 
 
ETİKETLER : 1067 Murat Göçe

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics