Bilişim Dünyası 28 EKİM 2015 / 12:25

Birçok başlıkta çözüm bulutta yerini alıyor

IDC,  2014’te 8.9 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşan ana makine üzerindeki özel bulut pazarının yüzde 35.4’lük bileşik yıllık büyüme oranıyla 2019’da 40.6 milyar dolara ulaşacağını öngörüyor. Modern veri merkezlerinin kesintisiz çalışabilmesi için yenilikçi çözümler sunan Veeam® Software, iş ortaklarının bu fırsatı azami seviyeye çıkartmasını sağlamak, bulut üzerinden güvenilir erişilebilirlik çözümleri ulaştırmak ve pazara yeni ya da gelişmiş yollar yaratmak için Veeam Managed Backup Portal for Service Providers ürününü sundu. Veeam Managed Backup Portal for Service Providers genel satışa 2016’nin ilk çeyreğinde çıkacak ve ilk olarak da ancak Microsoft Azure Marketplace üzerinden satışı yapılacak. Fiyatlandırma ise henüz açıklanmadı.
Veeam Managed Backup Portal for Service Providers, hizmet sağlayıcı işine başlamayı düşünen iş ortakları da dahil servis sağlayıcıların Veeam destekli yedekleme hizmetleri(BaaS dahil) sunmasını geliştiriyor. Son kullanıcı yedeklerinin hizmet sağlayıcı portali üzerinden idari ve faturalama amaçlı uzaktan izleme ve yönetimi, temel self servis izleme ve konfigürasyona yönelik müşteri portalını içeren anahtar teslim bir iş sağlıyor.  
 
Herşey bulutta yerini alıyor
 
IDC Kanal ve İşbirliği Araştırmaları Programı Başkan Yardımcısı Darren Bibby, BT çözüm sağlayıcılarının 2015 ve sonrasında pek çok problemle karşı karşıya kalacağını ve başarı için bulut, analitik, mobil ve sosyal’in 3. Platformu’nu satmaları, müşterilerine daha stratejik yaklaşmaları ve yeni tüketim ekonomisini kabullenmeleri gerektiğini söylüyor. Veeam CEO’su Ratmir Timashev ise Veeam Managed Backup Portal for Service Providers sayesinde müşterilerin kritik veri ve uygulamaları korumanın yanında, iş ortaklarına yeni iş fırsatları da sağladıklarını vurguladı.  Timashev şöyle devam etti:
“Veeam Managed Backup Portal for Service Providers, bulut odaklı ürün portföyümüze bir ek olarak, Veeam’in hizmet sağlayıcıları tarafından hizmet olarak yedekleme (BaaS) ve hizmet olarak felaket kurtarma (DRaaS) sunan kapsamlı, çok kullanıcılı güvenli bir platform olan Veeam Cloud Connect’i tamamlıyor. Bu senenin ileriki dönemlerinde çıkacak olan Veeam Availability Suite v9’un içinde sunacağımız geliştirilmiş fonksiyonelliği hizmet sağlayıcılarımız bulut tabanlı DRaaS ile de sunabilecekler.”
 
Veeam Cloud Connect for Service Providers ile entegre olan ve Microsoft Azure Marketplace üzerinden ulaşılabilen Veeam Managed Backup Portal for Service Providers, şu özellikleri sunuyor: 
 
Kolaylaştırılmış müşteri oluşturma: Hizmet sağlayıcı yönetimi portalıyla yeni müşteri hesapları yaratmak, hizmetleri karşılamak ve hatta müşterilere fiyat geçip fatura kesmek pratik.
Uzaktan izleme ve yönetimin kolaylaştırılması: Müşterilerin işlerinin günlük olarak izlenmesi ve yönetilmesi daha kolay ve uygun hale getirilerek VPN’e ihtiyaç duyulmadan SSL/TLS üzerinden tek bir bağlantı noktasıyla güvenli bir şekilde yapılabiliyor.
Çok kullanıcılı müşteri portali: Müşteriler kullanıcıları ve lokasyonları düzenleyebilecekleri, yedeklemenin durumunu kolaylıkla izleyebilecekleri, bulut havuzunun tüketimini inceleyebilecekleri ve aylık faturalama durumlarını yönetebilecekleri bir müşteri portaliyle bağlantı halinde kalıyorlar. 
 
ETİKETLER : Veeam

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics