Bilişim Dünyası 10 HAZİRAN 2013 / 08:12

Bircom, Option ürünlerinin dağıtıcılığını yapacak

Belçika merkezli kablosuz ağ teknolojisi çözümleri şirketi Option’ın Başkanı ve CEO’su Jan Callewaert, Bircom ile yapılan yeni işbirlikleri hakkında bilgi verdi.

Günümüzden 27 sene önce kablosuz iletişimle her yerden iletişimi mümkün kılmak parolasıyla çalışmalarına başlayan Option’ın kurucusu Jan Callewaert, Bircom’la yaptıkları yeni işbirliği dolayısıyla İstanbul’a geldi. Callewaert, Option’ın endüstrinin ilk dönemlerinde geliştirdiği kablosuz ve kablolu bağlantıyı tek üründe birleştiren teknolojilerle sektöre çok önemli bir yenilik getirdiğini ifade etti. Şirketin getirdiği bu yeniliğin sektörde bir akım başlattığını söyleyen Callewaert, kablosuz ağ ürünleri endüstrisinde GSM ve kablosuz ağ bağlantılarını bir araya getiren ürünlerde de yenilikçi buluşlarla sektöre yön verdiklerini belirtti. Bu buluşlarla birlikte oluşturdukları pazar payının çok hızlı bir şekilde büyüdüğünü ifade eden Callewaert, NASDAQ’ın Avrupa ayağında halka açıldıklarını ve büyümeye devam ettiklerini sözlerine ekledi. 2000 senesinden önce ağırlıklı olarak 2G teknolojisi pazarında faaliyet gösterdiklerini belirten Callewaert, bu seneden sonra 3G teknolojisinin yaygınlaşmaya başlamasıyla, altyapı sağlayıcı şirketlerin 3G standartlarını açık etmemesinden dolayı sektörde genel bir sıkıntı yaşandığını ve kendileri gibi terminal kısmında faaliyet gösteren şirketlerin 4 yıla yakın bir süre 3G teknolojisinden mahrum bırakıldıklarını ifade etti.

Bircom Option  ürünlerinin dağıtıcılığını yapacak
Bircom CEO’su Burçin Bircanoğlu ise Option ürün gamında bulunan yeni ürünlerin Bircom’un vizyonuyla çok uyumlu olduğunu ve bu yüzden Option’la çalışpmak istediklerini, Option’ın da yeni dönemde dağıtıcıları ön plana çıkartan bir yapıda faaliyet göstermesinden dolayı iki şirketin karşılıklı olarak istediği bir güç birliği ortaya çıktığını belirtti. Bircom’un operatörlere yönelik hizmetlerinin aynı şekilde devam edeceğini belirten Bircanoğlu, şirket olarak Option’ın vizyonunda olan M2M çözümlerini Bircom teknoloji desteğiyle ve bunun yanında şirketin bireysel kablosuz çözümlerini de Türkiye’de konumlandırmak istediklerini ifade etti. Bircanoğlu, ürün gamıyla ilgili ayrıntıların ileriki günlerde netleşeceğini sözlerine ekledi.
Jan Callewaert, Kasparov’la birlikte Kasparov Satranç Vakfı (Kasparov Chess Foundation)’nı kurduklarını söyledi. Derneğin amacının 7-9 yaş arasındaki öğrencilere satrancı sevdirmek olduğunu belirten Callewaert, bunun için okullarda ‘Satranç Öğretim Platformu’ adını verdikleri bir program geliştirdiklerini diyerek sözlerini bitirdi.
ETİKETLER : Sayı:925

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics