Bilişim Dünyası 13 OCAK 2018 / 11:00

Birleşme ile gelen güç!

HPE Software ile birleşen Micro Focus, yeni yapısı ile çok daha dinamik ve güçlü hale geldi. HPE Software ile birleşme sürecini tamamlayan Micro Focus, dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden birisi haline geldi. Bu birleşme ile birlikte yeni şirket yapısı 4,4 milyar dolar yıllık gelirle dünya yazılım odaklı şirketleri arasında 7. sıraya, Avrupa’da ise 2. sıraya yerleşmiş oldu. Micro Focus yeni stratejisini müşteri odaklı bir yapı üzerinden oluşturmakla birlikte hibrit buluta odaklanan yeni çözümlerle değer yaratmayı hedefliyor. Şirketin gelişimine bakıldığında göstergeler de bu grafiğin yukarı yönlü hareket ettiğini kanıtlar nitelikte. 2011 yılında Micro Focus firması 834 milyon dolarlık pazar değerine ve 436 milyon dolar yıllık getiriye sahipken, 2016’ya gelindiğinde pazar değerini 6,7 milyar dolara ve yıllık geliri 1,4 milyar dolara yükseltti. Bugün itibari ile 13 milyar dolar pazar değerine ve yıllık 4,4 milyar dolar geliri ile birleşme sürecini tamamlayan Micro Focus, 50 ülkede 18 bin çalışanı ve 40 bin müşterisi ile hizmetlerine hız kesmeden devam eden bir yazılım devi olarak karşımıza çıkıyor.
 
Yeni yapısı ile dünyanın en güçlü kurumsal yazılım portföyüne sahip olan yeni Micro Focus büyük veri analizinin önemini dikkat çekiyor. Yeni şirket halihazırdaki ana hedeflerinden birisi olarak hibrit altyapılara dair çözümleri karşılamak olduğunu belirtiyor. Dinamik hayatın vazgeçilmez bir parçası olarak hibrit altyapıları tanımlayan Micro Focus, hibrit altyapısı ile eskiyle yeniyi uyum içierisinde bir araya getirmenin önemine vurgu yapıyor.
Büyük Veri’nin önemine vurgu yapan Micro Focus, BT operasyonları, uygulama, geliştirme, arşivleme gibi her yazılım parçası için bu yapının gerekliliğine atıfta bulunuyor. Müşterilerin, büyük veri analizlerini kullanarak hızlı bir şekilde arama yapabilmeleri, bulabilmeleri ve karar alabilmeleri mümkün hale geliyor. Özellikle sektördeki en yaygın veri analizi OEM platformlarından birisi olarak Vertica’nın gücüne atıfta bulunuyor.
Micro Focus güvenlik konusu ile ilgili de çalışmalarının önemini belirtiyor. Sektördeki en eksiksiz güvenlik tekliflerinden birine sahip olduğunu belirten yeni yapısı ile bu konuyla alakalı tüm süreçleri önemsediklerinin altını çiziyor. Güvenliğin giderek artan bir şekilde ihlal edilmesi, şirketlerin kendi içlerinde yaşadığı güvenlik ihlalleri ve veri bozuklukları gibi konuların yaşanmaması adına bilgi yönetişimi alanında önemli yatırımları olduğunu ayrıca vurguluyor. Müşteri verilerinin korunması, kişisel bilgilerin güvenliğinin sağlanması ve olası ihlallere karşı her türlü önlemleri aldıklarını ayrıca belirtiyor.
Yeni şirket halihazırdaki ana hedeflerinden birisi olarak hibrit altyapılara dair çözümleri karşılamak yer alıyor. Dinamik hayatın vazgeçilmez bir parçası olarak hibrit altyapıları tanımlayan Micro Focus, hibrit altyapısı ile eskiyle yeniyi uyum içierisinde bir araya getirmenin önemine vurgu yapıyor.
Zengin bir ürün portföyüne sahip olan şirket, müşterilerinin her türlü ihtiyacına yönelik sorunu çözebilecek yetkinlikte ve derinlikte bir konuma sahip. Müşterilerin geri bildirimlerinden beslendiğini de belirten Micro Focus, sunulan çözümlerin birer parçası olarak her türlü aşamada müşteri merkezli çalışmalarını sürdürdüğünü vurguluyor. Müşterilerine sınıfının en iyisi kurumsal düzeyde ölçeklenebilen bir yazılım portföyü sunan Micro Focus, en karmaşık ihtiyaçlara dair çözüm üretebileceğine atıfta bulunuyor Yenilik merkezi odağına müşteriyi oturtan firma, ekiplerinin gurur duyacağı ve müşterilerinin güven duyabileceği yüksek kalitede ürünler sunuyor.
Sonuç olarak daha büyük, daha güçlü ve daha esnek bir yapıda karşımıza çıkan Micro Focus, bugün ve gelecekte oluşabilecek her türlü iş ihtiyaçlarına yönelik çözüm sunmaya hazır. İnnovasyon ve müşteri odaklı mottosu ile güçlü ve rekabetçi bir şirket olarak emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Odaklanmış olduğu pazarlarda, büyük veri ve güvenlik gibi alanlarda çözümler geliştirmek için Ar-Ge’ye daha fazla yatırım yapan ve yetkin kadrosu ile birlikte çalışmalarına ivme kazandıran bir şirket olarak karşımıza çıkıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics