Bilişim Dünyası 25 TEMMUZ 2010 / 18:00

Birleşme tamam, yeni ürünlere devam

Avaya, Nortel Kurumsal Çözümleri bünyesine kattıktan sonra dünya genelinde yüzde 5’lik bir büyüme de yaşadı.

Avaya geçtiğimiz yıl Nortel Kurumsal Çözümleri bünyesine kattıktan sonra dünya genelinde yüzde 5’lik bir büyüme de yaşadı.
Avaya-Nortel Kurumsal Çözümler birleşmesiyle ürün sayısını artıran Avaya, veri ürünleri, çağrı merkezleri ve birleşik-tümleşik iletişim alanlarına stratejik yatırımlar yapıyor. Türkiye’de ise Avaya ürünlerinde yüzde 50’lik bir büyüme yakalayan şirket Nortel tarafında da dengede kalmayı başarmış. 15 kişilik satış ekibine ek olarak 105 kişilik destek ekibiyle yola devam ediyor. Geçtiğimiz yıl destek ekibi sayısının 70 civarında olduğunun altını çizen Avaya Türkiye Genel Müdürü Sinan Dumlu, “Bu yıl yüzde 50’lik bir artışla sayımız 105’e yükseldi. Bu destek merkezimizle tüm EMEA’ya hizmet veriyoruz. Macaristan ve İngiltere’de de benzer destek merkezleri var ama Türkiye kadar büyük merkezler değil” şeklinde görüş belirtti.
Bu satın alımın tamamlanmasının Avaya’nın iletişim sektöründe gelişimi için önemli bir aşama olduğunu kaydeden Sinan Dumlu, “Birbirini tamamlayan ve aynı vizyona sahip ürünler, dikey sektör çözümleri, satış kanalları ve müşteri portföyü ile yeni Avaya, kurumsal iletişimi yeniden tanımlayacak, müşterilerine maliyetleri azaltma, operasyonlarını basitleştirme ve hızlı hareket etmeleri alanında yardımcı olacaktır. Satın almanın sonucu olarak, Avaya daha geniş bir iş ortağı ekosistemine, daha büyük bir ürün portföyüne, daha fazla müşteriye ve rekabet için daha fazla yeteneğe sahip olacaktır. Şirket ayrıca kurumsal pazara hizmet sağlayan sistem bütünleştirici ve servis sağlayıcılar ile olan ilişkilerini geliştirecektir” dedi.
Müşterilerine yönelik çalışmalarının sürdüğünü belirten Dumlu, “Geçtiğimiz aylarda açıkladığımız yol haritasında müşterilerimize verdiğimiz, -kurumlarını yönetme ve büyütmelerine yardımcı olacak gelişmiş iletişim yetenekleri sağlama taahhüdümüzü yerine getirmeye devam ediyoruz. Ürün portföyümüzü geliştirirken, bize yol gösteren ilkemiz müşterilerimize ve iş ortaklarımıza en yüksek performanslı ve en düşük maliyetli sistemler ve hizmetler sunmak” dedi.
Üç önemli alan var
Üç ana alana odaklandıklarına da değinen Sinan Dumlu, bunları şu şekilde özetledi: “İlk odağımız birleşik-tümleşik iletişim. Birleşik iletişim portföyünün merkezi, sofistike iletişim ağlarını birleştiren SIP tabanlı iletişim platformu olan Avaya Aura. Aura, altyapı masraflarını azaltma, merkezileşmiş işbirliği ve müşteri ilişkileri uygulamalarının kolayca kurulum gibi özelliklere sahip. Aura, ikinci odağımız olan çağrı merkezi portföyünün de merkezinde yer alıyor. Bu yapı ile çağrı merkezleri aynı anda birden çok iletişim tipini destekleyen, SIP tabanlı, hizmet odaklı mimariye doğru kolaylıkla ilerleyebiliyor. Son odağımız veri ürünleri. Burada da Nortel Kurumsal Çözümlerin veri çözümleriyle yola devam ediyoruz.”

sinan_dumluSatın alma detayları:

Tarih: 2009
Satın alınan bölüm: Nortel Kurumsal Çözümleri (NES)
Personel birleşimi: Satın alma işleminin gerçekleşmesiyle aralarında 25 yöneticinin de bulunduğu 6 bin  NES çalışanı Avaya’ya katıldı. Nortel Kurumsal Çözümlerinin eski Başkanı Joel Hackney, Avaya Devlet Çözümleri ve Veri Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Başkanı olarak çalışmaya başladı.
ETİKETLER : Sayı:781

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics