Bilişim Dünyası 20 KASIM 2011 / 15:29

Birleşme ve satın alma süreçleri için kolay çözüm

E-Güven’in sunduğu Brainloop sayesinde birleşme ve satın alma süreçlerindeki güvenlik ve bütünleştirme sorunları ortadan kalkıyor. Bilginin güvenle saklanmasını ve paylaşılmasını sağlayan Brainloop, birleşme ve satın alma (Merge&Acquisitions) süreçlerindeki planlama, ön değerleme, değerleme, tekliflerin alınması, sözleşmeler, satınalma sonrası bütünleştirme ve kapanış işlemleri aşamalarında bilginin güvenli bir şekilde saklanmasını ve paylaşılmasını sağlayarak büyük kolaylık sunuyor ve süreçlerin çok daha verimli geçmesini sağlıyor.  Brainloop Secure Dataroom çok sayıda teklif sahibinin gizli belgeleri dataroom içerisinde aynı anda incelemesine olanak verirken, dataroom içinde aktif olan teklif sahiplerinin birbirlerinden haberdar olmasını da engelliyor. İstenilen her yerden her an erişim sağlayan Brainloop, sürecin daha hızlı ve verimli bir şekilde ilerlemesini sağlıyor ve kullanıcılara düşük maliyetli ve güvenli çözüm sunuyor. Belgelerin izinsiz kaydedilmesi, yazdırılması veya iletilmesini de engelleyen Brainloop bilgi sızdırılmasının da önüne geçiyor. Web tabanlı bir uygulama olması nedeniyle kullanımı için herhangi bir cihaz ya da yazılım gerektirmeyen Brainloop kolay kurulumu ve fazla sayıda dokümanı kolaylıkla paylaşabilme olanağı sunmasının yanı sıra yüksek esneklik ve anında ulaşım kolaylığına sahip olmasıyla da biliniyor. Kullanımı kolay ara yüzüyle kullanıcıya zamandan tasarruf etme olanağı ve verimlilik sağlıyor. Güvenli belge alışverişini sağlayan Brainloop uygulamasına e-imza ile giriş yapılabiliyor.
Böylece elektronik imzalı dokümanlar da Brainloop Secure Dataroom’larda (kritik dosyaların saklandığı yüksek güvenlikli sanal  veri odaları) en üst derecede güvenlikle paylaşılabiliyor.
Konuyla ilgili olarak E-Güven Genel Müdürü Can Orhun şunları söyledi:
“Bilgi güvenliği bugün her zaman olduğundan çok daha önemli bir hale geldi. Sahip olunan bilgi artık kurumların ve kişilerin en değerli varlıkları olarak göze çarpıyor. Bilginin güvenliğinin sağlanması için ise daha fazla dikkat ve yatırım gerektiriyor. Bilginin bu kadar kritik olduğu bir dönemde hala güvenli veri ve dosyaları elektronik posta gibi güvensiz bir ortamdan gönderebiliyoruz. E-Güven bu kapsamda bilgilerin güvenli paylaşımını son derece düşük bir maliyetle, çok yüksek güvenlik kriterlerini yerine getiren Brainloop platformunu hizmete sundu. Brainloop hem bilgiyi paylaşan kişiler hem de bilginin paylaşıldığı ortam açısından tam bir gizlilik gerektiren şirket satın alma süreçlerinde etkin gizlilik ve güvenlik yönetimi sağlıyor. Bunun yanı sıra Brainloop, bilgi güvenliğinin kritik olduğu her süreçte rahatlıkla kullanılmalı.”
ETİKETLER : Sayı:846

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics