Bilişim Dünyası 29 OCAK 2014 / 14:38

Birlikte büyüyecekler

BearingPoint ve ARETE Türkiye’de birlikte büyüyecek BearingPoint ile İstanbul merkezli ARETE Danışmanlık Türkiye pazarı için stratejik iş ortaklığı yaptıklarını duyurdular. Bu işbirliği anlaşması ile her iki firma da iş fırsatları paylaşımı, projelerde işbirliği ve bilgi birikimi paylaşımını kapsamaktadır. BearingPoint ve ARETE Uluslararası projelerde işbirliği yaparken, kendi yerel pazarlarına odaklanmaya devam edeceklerdir. Anlaşma ile BearingPoint süreç danışmanlığı hizmetleriyle ARETE’nin SAP tecrübelerinden Türkiye pazarında faydalanmak  mümkün olacak ve  BearingPoint’in Avrupa merkezli müşterilerinin Türkiye pazarındaki operasyonlarına hizmet verme fırsatı doğacak.

Anlaşma ile ilgili yorum yapan BearingPoint Global Yönetim Komitesi üyesi Marcel Nickler “Bu iş ortaklığı ile Türkiye pazarında ki müşterilerimize proaktif olarak destek sağlarken, Türkiye’deki firmalar için de kapsamlı uluslararası düzeyde danışmanlık hizmeti sağlamayı mümkün kılmaktadır. Müşteriler yerel kaynağa ulaşmada, uzmanlık, paylaşılan bilgi ve tek tip hizmet ve kalite konularında fayda sağlayacaktır. Arete, SAP Türkiye’nin Altın İş Ortağı olması sayesinde bizlere birçok SAP projesinde sinerji yaratırken tek bir çatı altında kaynak kullanımı sağlayacaktır” dedi.

ARETE Genel Müdürü Bahadır Balibaşa ise “Bu anlaşma ile her iki şirket, karşılıklı olarak ortak projelerinde danışmanlık metodolojisi ve uzmanlık alanlarında bilgi paylaşımı sağlayacak ve bu ARETE müşterilerine Türkiye ve MENA pazarlarında önemli bir değer katacak. Aynı zamanda ARETE, BearingPoint’ in Türkiye’ deki çokuluslu müşterilerine uluslararası seviyede SAP deneyimlerini sunabilecektir”yorumunu yaptı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics