Bilişim Dünyası 30 NİSAN 2013 / 11:17

Bitdefender, ITU-IMPACT’daBitdefender, Birleşmiş Milletler bünyesinde oluşturulan ve siber suçlarla mücadele eden ITU-IMPACT organizasyonuna katıldı.

, Birleşmiş Milletler bünyesinde siber suçlarla mücadele için oluşturulan ve kamu-özel sektör kuruluşlarından oluşan Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU)-IMPACT organizasyonuna üye oldu. Bitdefender’ın üye olduğu organizasyon, dünya genelinde siber suçlarla mücadele konusunda faaliyet gösteriyor.

Siber Tehditlere Karşı Uluslararası Çok Taraflı Ortaklık (IMPACT), BM tarafından yönetilmekte olan Siber Güvenlik ajansı bünyesinde, siber suçlarla mücadele edecek. Hükümetler, akademik camia ve endüstri uzmanlarından oluşan IMPACT, siber suçları küresel bir tehdit olarak görüyor ve ortak mücadele stratejisi benimsiyor.

ITU-IMPACT’a katıldıkları için çok heyecanlı olduklarını bildiren Bitdefender Baş Statejisti Catalin Cosoi, “Bizim bu yapı içinde olmamız umarız diğer sektör oyuncularına da örnek olur. Siber suçlarla mücadele konusunda da bir çağrı niteliği taşır” dedi.

Bitdefender, siber suçlara karşı ilk küresel kamu-özel sektör ittifakı olan ITU-IMPACT’in ortağı olarak veri güvenlik açıkları konusunda uluslararası bilgi paylaşımı ve gelişmiş tehdit algılama araçlarının oluşturulması gibi konularda katkı sağlayacak.

 

 
ETİKETLER : Bitdefender

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN