Bilişim Dünyası 19 HAZİRAN 2013 / 13:26

BIZCON’dan mobil çözümler

BIZCON, mobil hizmetlerde hem bugün hem de yarın için piyasanın ihtiyaçlarını ve müşterilerin gereksinimlerini belirleyerek çözümler üretiyor.

Mobil uygulamalar ile gerçek zamanlı veri paylaşımı yapılarak rakiplere karşı rekabetçi avantaj elde edilirken, raporlama ve karar verme mekanizmalarının da hızlanması sağlandı.

Hızla gelişen teknolojiyi ve piyasa ihtiyaçlarını nesnel olarak izleyip bunu analitik bir şekilde çözümlemeyi bakış açılarının temel prensibi olarak benimsediklerini söyleyen BIZCON Teknoloji Uygulamaları Direktörü Arda Berkman,  mobil altyapısına sahip olmanın günümüz şartlarında rekabetçi güç elde edebilmek için zorunlu bir faktör olduğunu belirtti.

 

Operasyonları sahada yöneten şirketler için rekabet avantajı

Mobil uygulamaların iş dünyasında hızla büyüdüğü bu dönemde kurumlara günlük hayatlarında sıklıkla kullandıkları uygulamalarını mobilize edecek çözümler götürdüklerini söyleyen Arda Berkman, operasyonlarını sahada yöneten şirketlerin mobilleşme yolunda önemli adımlar attığını gördüklerini belirtti. Mobil teknolojilerin iş ortamı ve çalışma alışkanlıklarında da önemli değişimlere neden olduğunun altını çizen Berkman, saha satış otomasyonu, tedarik zinciri yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi veya filo ve araç takibi gibi uygulamaların günümüzde en yaygın kullanılan kurumsal iş çözümleri arasında yer aldığını belirtti. Berkman, Mobil teknolojilerin ayrıca, hasta takip sistemlerinden stok ve depo yönetimine kadar çok sayıda iş sürecinin tamamlayıcı bir parçası olduğunu ekledi.

Mobil uygulamalara talep artıyor

Zaman ve mekandan bağımsız olarak şirketin verilerine güvenilir, rahat ve hızlı erişim sağlaması ve esnek yapısı nedeniyle mobil uygulamalara olan talebin gün geçtikçe artmaya başladığını belirten Arda Berkman, kullanan şirketlere sağladığı rekabetçi avantajlar sayesinde mobil uygulamalar pazarının katlanarak büyümesine neden olduğunu sözlerine ekledi. Akıllı telefon ve tabletlerin kullanışlılık bakımından bilgisayarlar ile rekabet edebilecek düzeye gelmesinin, her yıl rekor sayıda mobil cihaz satışının gerçekleşmesine zemin hazırladığına dikkat çeken Berkman, yapılan araştırmalara göre 2016 yılında çalışanların yüzde 40’ının mobil olacağı öngörüsünün mobil uygulamalar pazarının ne kadar hızlı büyüyeceğinin işaretlerini verdiğini söyledi.

 

 

 
ETİKETLER : BIZCON

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN