Bilişim Dünyası 06 KASIM 2013 / 09:16

Bizcon EDTB'nın SAP kurulumunu sağlayacak

Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Ticaret ve Kalkınma Bankası (ETDB) ile Bizcon uluslararası kalkınma bankacılığı alanında, Türkiye’de en kapsamlı SAP uygulamasını gerçekleştiriyor.Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Ticaret ve Kalkınma Bankası (ETDB) ile Bizcon SAP uçtan uca bankacılık çözümünü hayata geçiriyor. 4 Kasım 2013 tarihinde biraraya gelen Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Ticaret ve Kalkınma Bankası (ETDB) Başkanı Dr. Hossein Ghazavi ile Bizcon Genel Müdürü Semih Gür el sıkışarak projeyi başlattı. Söz konusu projenin bir yıldan kısa bir sürede hayata geçirilmesi bekleniyor.

Ekonomik İşbilirliği Teşkilatı Ticaret ve Kalkınma Bankası (ETDB) Başkanı Dr. Hossein Ghazavi SAP uygulamasının dünyanın önde gelen çok uluslu finans kuruluşları örnek alınarak Banka Yönetim Kurulu tarafından seçildiğini söyledi. Bankacılık işlemlerinin entegre, güvenilir ve şeffaf bir sistem üzerinden yürütülmesinin Banka karar mekanizmasına büyük destek sağlayacağını ifade eden Dr. Ghazavi, bu hususta ETDB’nin öncü olmasından büyük gurur duyduklarını dile getirdi. ETDB Başkanı ayrıca uluslararası ihaleyi en yüksek puan ile kazanan ve SAP’nin kurulumunu yapacak olan Bizcon Genel Müdürü Semih Gür’ü bu başarılarından dolayı tebrik etti.

Bizcon Genel Müdürü Semih Gür,  uygulayacakları çözümlerin, ETDB’ ye özellikle hazine, risk yönetimi ve kredi verme gibi süreçlerin takibinde büyük katkı sağlayacağını ifade etti. Bu proje sayesinde, ETDB’nin tüm operasyon ve riskleri hakkında son teknolojik gelişimlerle uyumlu, gerçek zamanlı bilgi üretebileceğinin altını çizen Semih Gür, böylece bankanın misyonuna uygun olarak tüm süreçleri daha etkin ve verimli yönetebileceğini belirtti.

Bizcon Genel Müdürü Semih Gür kalkınma bankacılığı alanında Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen uçtan uca çözüm projesinde çözüm ortağı olarak seçilmelerindeki en önemli kriterlerin; sahip oldukları ürün bilgi birikimi, referansları ve uzman danışman kadrosu olduğunu söyledi. Gür, bünyelerindeki tecrübeli insan gücünü ve bilgi birikimini kullanarak her türlü firmanın iş uygulamalarına yön verecek seviyede SAP danışmanlık hizmeti sağladıklarını da ifade etti.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics