Bilişim Dünyası 29 TEMMUZ 2013 / 09:06

BKM Express artık mobil

Bankaların ortak platformu BKM, geçtiğimiz yıl Haziran ayında duyurduğu BKM Express’i iPhone uygulamasıyla mobil dünyaya taşıdı. iPhone sahibi BKM Express kullanıcıları artık cep telefonlarını kullanarak haftanın 7 günü 24 saat cep telefonlarından güvenli bir şekilde para transfer edip alışveriş yapabilecekler.
BKM Express Mobil’in tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında konuşan BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko, “BKM Express bugün 150 üye işyeri ve 150 bin kullanıcıya ulaştı. Hızlı büyümesini sürdüren BKM Express’in internet alışverişlerinde sağladığı hızlı, kolay ve güvenli ödeme deneyimini mobil uygulamasıyla şimdi de cep telefonlarına taşırken, eklenen yeni özelliğiyle 7/24 cep telefonu veya kart numarasına para gönderme imkânı sunuyoruz. Artık dijital cüzdanınız cep telefonunuza taşınıyor ve farklı bankalara ait kartlarınıza tek bir noktadan ulaşarak alışveriş ve para gönderme işlemleriniz kısalıyor.” dedi.
BKM Express üyeleri Apple App Store’dan ücretsiz olarak indirebilecekleri uygulamayı mevcut e-posta adresi ve şifreleri ile hemen kullanmaya başlayabilecekler. Üye olmayanlar ise uygulamanın içinden dolduracakları form ile hemen üye olabilecekler. Ana ekranda bulunan “Kart Ekle” görseli tıklanarak banka kartları tanıtılıp, bankadan gelen şifre ile doğrulama yapıldıktan sonra kullanıcılar uygulamayı kullanarak para transferi ve alışveriş yapmaya başlayabilecekler. Uygulama kullanılarak doğrudan telefon numarasına ya da banka kartlarına para transferi yapılabiliyor. Alışverişlerde ise üye işyerlerinin mobil uygulamalarının ödeme sayfasında kullanıcılar “BKM Express ile Öde” seçeneğini tıklayarak BKM Express mobil uygulamasına yönlendiriliyor. Açılan uygulamada “e-posta adresi ve şifre” girişi ile BKM Express’te tanımlı tüm kartlara ulaşılabiliyor. Kartı ve ödeme seçeneklerini (taksitli ya da peşin) belirledikten sonra, bankadan kayıtlı cep telefonu numarasına gönderilecek doğrulama şifresi ile işlem onaylanarak alışveriş sonuçlandırılıyor.
Yaklaşık bir yıl önce kullanıcıların internetten yaptıkları alışverişlerde kart bilgisi girmeden, kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde alışveriş yapabilmelerini sağlamak amacıyla kullanıma sunulan BKM Express, kullanıcılar ve işyerleri tarafından büyük bir ilgi gördü. Bir yıl içerisinde toplamda 15 milyon TL’lik alışverişe aracılık eden BKM Express’in üye işyeri sayısı 150’ye ulaşırken kullanıcı sayısı ise 150 bin oldu. Bu yılın sonuna kadar üye işyeri sayısının 300, kullanıcı sayısının ise 300 bini bulması bekleniyor. Ayrıca şu an 12 olan banka sayısının da yeni eklenecek 5 banka ile birlikte 17 olması hedefleniyor.
ETİKETLER : Sayı:932

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics