Bilişim Dünyası 23 EYLÜL 2013 / 21:15

BlackBerry 4.7 milyar dolara satılıyor

Uzun süredir satılacağı konuşulan şirket, Fairfax Finansal tarafından hisse başına 9 dolar karşılığında satın alınıyor.

Kısa süre önce 1 milyar dolar zarar ettiğini açıklayan Kanada’nın telefon üreticisi, 4.7 milyar dolar karşılığında Fairfax’in oluyor. Blackberry hisselerinin yaklaşık yüzde 10’unu elinde barındıran Fairfax, şirketin tamamını eline geçirerek özel bir yapıya geçmeyi hedefliyor.

Hisse başına 9 dolarlık ödeme konusunda anlaşıldığına dair Blackberry’den açıklama yapılırken, satın almanın 4 Kasım’da sonuçlanması bekleniyor. Daha önce şirket mali bunalımdan çıkabilmek için 4 bin 500 kişiyi işten çıkaracağını duyurmuştu.

Fairfax CEO’su ve Başkanı Prem Watsa, uzun vadede şirketin kurumsal çözümleriyle dünya çapındaki müşterilerine hizmet vermeye devam etmesini hedeflediklerini açıkladı.

Detaylar için http://press.blackberry.com/press/2013/blackberry-enters-into-letter-of-intent-with-consortium-led-by-f.html adresini kullanabilirsiniz.
ETİKETLER : BlackBerry fairfax

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN