Bilişim Dünyası 03 OCAK 2014 / 11:30

BlackBerry, Keys ile ayrıldı

BlackBerry, bir yıldır işbirliği yaptığı şarkıcı Alicia Keys ile yollarını ayırıyor. Şirketin açıklamasına göre Keys, ‘küresel yaratıcı direktör’ görevini 30 Ocak itibariyle bırakacak. Keys’in şirketteki görevi birçok eleştiriyi de beraberinde getirmişti. Bu eleştirilerin başında da Keys’in yaratıcılıktan ziyade, BlackBerry 10 akıllı telefonların marka yüzü olduğu gelmişti. Bu eleştiriler karşısında BlackBerry, Keys’in faaliyetlerde daha doğrudan katkısının olduğunu belirtmiş, Keys’in bilim ve teknoloji alanlarında genç kadınların yetkinliğini artırmak için bir burs programındaki çalışmalarını da buna örnek göstermişti.

Kurumsal müşterilere dönüş

Şirket, Keys’i geçtiğimiz Ocak ayında BlackBerry 10 akıllı telefonlarının New York lansmanı sırasında ekibine katmıştı. Şirket bu telefonlarla yeni bir başlangıç yapmayı hedefliyordu. Keys, yıl boyunca çeşitli kurumsal etkinliğe ve şirketin bazı reklam çalışmalarına da katıldı. BlackBerry cihazlarının piyasaya çıkışını da sosyal medya dünyasına taşıyan Keys, ürünler hakkında güncel bilgileri Twitter’dan paylaştı, son konser turnesinde de akıllı telefonu tanıttı.

Ama tüm bunlara rağmen, işbirliğinin gerçekten verimli olduğunu söylemek güç. İşbirliğinin başlamasından kısa bir süre sonra Keys’in Twitter hesabına bir iPhone’dan mesaj gönderildi. Bu da Keys’in BlackBerry markasına sadakati konusunda soru işareti yarattı. Keys ise bu durum üstüne Twitter hesabının haklandığı açıklamasını yaptı.

Geçtiğimiz aylarda BlackBerry bir dizi büyük değişim içinde ve bunların başında, yaşanan sıkıntıları aşmayı hedefleyen şirketin yeni lideri John Chen var. Chen’in hedefi; BlackBerry’nin sadık kurumsal müşterilerine öncelikle odaklanmak. Büyük ölçüde iPhone ve Android işletim sistemli mobil cihazlara dönen bireysel kullanıcılar ise Chen’in gündeminde biraz geri planda.

 
ETİKETLER : BlackBerry

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics