Bilişim Dünyası 08 AĞUSTOS 2010 / 18:00

BMC araçlarının değerini CANbus ile artıracak

Türkiye’nin önde gelen ticari araç üreticilerinden BMC, ürettiği araçlara FiloTürk’ün araç verimliliğinde avantaj sunan CANbus paketini bütünleştirecek. Sistem, BMC araçlarından oluşan filo sahibi işletmelere el yakan yakıt tüketiminden ve araç bakımından tasarruf sağlayacak.
Mobiliz’in uzaktan kontrol (telematik) uygulamaları arasında yer alan CANbus destekli ürünler, temel olarak sürücü davranışlarını analiz ederek sürüş tarzının düzeltilmesini sağlayan nihayetinde de daha az yakıt tüketimi daha düşük karbon salınımı sağlayan bir teknoloji.
Araç üzerinde bulunan bir bilgisayar sistemi olan CANbus, motor devir sayısı, toplam tüketilen yakıt, 100 km’de tüketilen ortalama yakıt ve depo yakıt seviyesi gibi çok sayıda bilgiyi takip ediyor ve çevrimiçi tüm diğer araç izleme fonksiyonları ile birlikte web tabanlı sistemi üzerinden raporluyor. CANbus teknolojisinin sunduğu olanaklar, BMC tarafından üretilen yeni nesil araçların altyapısına bütünleştirilecek. Böylece araçlardan alınan veriler, hem filo sahibi müşterilere, hem de BMC servislerine iletilebilecek.
BMC;CANbus ile müşterilerinin araç ve filo yönetim gereksinimlerinin karşılanmasına ek olarak, araç bilgilerini çevrimiçi takip ederek kendi servisleri üzerinden müşterilerine sunduğu kaliteli hizmet portföyünü de genişletmiş olacak.
ETİKETLER : Sayı:783

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics