Bilişim Dünyası 03 HAZİRAN 2012 / 15:06

BMD üyeleri Anadolu Bilişim Veri Merkezi’ni ziyaret etti

Bilişim Muhabirleri Derneği (BMD) üyeleri, Anadolu Bilişim Hizmetleri ile birlikte düzenlediği organizasyonla 29 Mayıs’ta son teknoloji ürünler ve operasyon sistemleriyle yönetilen Anadolu Bilişim Veri Merkezi’ni ziyaret etti. BMD üyeleri, düzenlenen organizasyonla Anadolu Bilişim yöneticileriyle birlikte veri merkezini gezerek yeni teknolojiler ve çözümler hakkında detaylı bilgi edindiler.
Anadolu Bilişim Veri Merkezi, fiziksel altyapısı ve hizmet kapsamıyla veri merkezi alanında uygulanan dünya standartlarını hali hazırda 30 binden fazla kurumsal kullanıcıya sunuyor. Tier III standardını karşılayacak ölçekteki altyapısıyla bilişim hizmetlerine yeni bir anlayış getirme amacıyla kurulan merkez, şirketlerin ihtiyaç duydukları veya sahip oldukları sistemleri güvenli bir şekilde barındırıyor.
Sistemler ve üzerinde yer alan iş uygulamaları Anadolu Bilişim’in uzman ekipleri tarafından yönetilip işletiliyor.
150’den fazla müşteriye hizmet veriyor
Anadolu Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü Çetin Uygun, veri merkeziyle ilgili olarak şunları söyledi:
“Bugün, bütün kurumlar rekabet ortamında kalabilmek için geçmişe oranla çok daha fazla bilgiyi saklamak, yönetmek ve işlemek zorunda. Anadolu Bilişim Veri Merkezi’nde şu anda 150’den fazla kurumsal müşterimize 2 bin 200 metrekarelik alanda en üst seviyedeki bilişim hizmetlerini sunuyoruz. Kritik iş süreçlerini yönetmek için kesintisiz hizmet garantisi sunan veri merkezimiz, sahip olduğu ISO 9000, ISO 20000 ve ISO 27001 sertifikalarının yanına Ocak ayında PCI DSS sertifikasını eklemeye hak kazanarak yüksek güvenirliliğini bir kez daha tescilledi. Küresel rekabette yer almak isteyen şirketlere hız kazandıracak hizmetlerimizi geliştirmek için sürekli olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”
Veri merkezini gezen BMD üyeleri, Anadolu Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü Çetin Uygun’dan merkez hakkındaki bilgileri dinledikten sonra, ABH çalışanları ile birlikte Tuzla Karting Pisti’nde heyecan dolu bir karting turnuvasına katıldılar.
ETİKETLER : Sayı:874

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics