Bilişim Dünyası 22 NİSAN 2011 / 21:04

BMD, yeni döneme hazır!

Geçtiğimiz hafta yapılan genel kurulda belirlenen BMD yönetimi, yeni dönemde yine önemli projeleri hayata geçirme hedefinde.

BMD yönetimi, yeni görev döneminde yine önemli projeleri hayata geçirme hedefinde.
Bilişim Muhabirleri Derneği (BMD) Olağan Genel Kurulu, 21 Nisan 2011 tarihinde İstanbul’da HP Türkiye Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yeni yönetim kurulunun seçildiği genel kurul toplantısında, Bilişim Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı’na bir kez daha oybirliğiyle BThaber Genel Yayın Yönetmeni Fatih Sarı seçildi. Fortune Türkiye’den Kerem Özdemir derneğin Başkan Yardımcısı olarak görevine devam ederken, Yönetim Kurulu Asil Üyeleri de Melih Bayram Dede, Cenk Tarhan, Hakkı Alkan, Melih Çelik ve Levent Daşkıran olarak sıralandı.
Toplantının ardından yeni dönemle ilgili plan ve projelerini paylaşan Fatih Sarı, farklı başlıklarda eğitimleri bilişim muhabirlerine sunmayı hedeflediklerini, düzenli toplantılarla da taraflar arasında bilgi, gündem ve sorunları paylaşmayı öncelikli tutmayı sürdüreceklerini söyledi. Sarı, bilişim muhabirliği alanında görev yapan tüm üyelerine her türlü konuda destek vermeyi sürdüreceklerinin altını çizdi.

Gelecek bulutta saklı
Aynı gün HP, bulut bilişim ile ilgili bilgileri, BMD üyeleri ile paylaştı. HP Komünikasyon ve Medya Çözümleri Müdürü Feyyaz Atalay, BMD üyelerine Wachowski kardeşlerin unutulmaz ‘Matrix’ serisinden karelerle örnekler vererek, HP’nin yeni bulut bilişim stratejisini anlattı. Atalay, şunları söyledi:
“Intercloud” kavramını ortaya atarak bulut bilişimi yıllar öncesinden öngören ABD’nin ünlü teknoloji dergisi Wired’ın kurucusu ve fütürist Kevin Kelly, HP ile birlikte BT sektöründe vizyoner bir rol üstlendi. Matrix serisi de, görsel efektleriyle bu eğilimi anlatmak için benzersiz. Mobil internetin, geniş bant altyapısının, e-ticaret ve e-devlet hizmetlerinin yaygınlaştığı ülkemizde bilginin doğru yönetilmesi, analiz edilmesi, anında güncellenebilmesi, yerinde kullanılabilmesi ve doğru bilgiye kolay erişilebilmesi büyük önem taşıyor.”
ETİKETLER : Sayı:818

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics