Bilişim Dünyası 27 AĞUSTOS 2016 / 09:11

Borsa İstanbul Özel Pazar’da bir yatırım daha yerini aldı

Halka açılmadan pay alım-satımı amacıyla şirketler ile yatırımcıları bir araya getiren web tabanlı ve üyelik bazlı bir platform olan Borsa İstanbul Özel Pazar’da bir yatırım daha gerçekleşti. Aktif Bank’ın Echo Pos firmasına gerçekleştirdiği yatırım, Borsa İstanbul Özel Pazar’da 2016 yılının 8’inci yatırımı oldu. Perakende sektöründeki işletmelerin ödeme sistemleri çözüm ortağı olmak üzere Aktif Bank ve Robotpos işbirliğinde kurulan Echo Pos, 17 Ağustos’ta Borsa İstanbul’da düzenlenen Gong Töreni ile faaliyete geçti.
Organize perakende sektörü ve KOBİ’ler için çözüm ortağı olmayı hedefleyen Echo Pos,  perakende zinciri işyerlerinde, ön ve arka ofislerde ödeme sistemleri ve otomasyon çözümleri sunacak. Echo Pos, müşterisi olan iş yerlerine ödeme sistemlerinin yanı sıra stok takibi, satış, sipariş takibi ve kârlılık takibi gibi süreçleri pratik, hızlı ve verimli sunacak. Organize perakende zincirleri için Windows, KOBİ’ler için Android tabanlı sistemler kullanan Echo Pos’la firmalar, müşterilerine tablet üzerinden de hizmet sunabilecek. Sistem, kullanıcılara kampanya takibi ve ciro takibi yapma imkanı da sağlıyor. Düzenlenen etkinlikte Borsa İstanbul Özel Pazar Müdürü Recep Bildik, şunları söyledi: 
“Borsa İstanbul tarafından 2014 yılında girişimci ve yatırımcıları bir araya getiren web bazlı ve üyelere açık bir platform olan Özel Pazar kuruldu. Özel Pazar sadece alım-satım platformu olarak değil, girişimcilere ihtiyaç duydukları mentorluk ve ilişki ağını, ayrıca daha önce yatırım yapmış olan yatırımcılara portföylerinden çıkış imkânını sağlıyor. Bugün itibariyle üye olan 221 girişimci şirketimizin yüzde 45’i BT sektöründe olan Özel Pazar’da kısa sürede 357 üyeye ulaştık. 108 adet yatırımcımızın 65’i Bireysel Katılım Yatırımcıları da dâhil olmak üzere nitelikli melek yatırımcı, 32’si ise Türkiye’deki ve yurt dışındaki kurumsal yatırımcılar. Özel Pazar’da şu ana kadar 11 adet yatırım anlaşması gerçekleşti ve üye şirketlere 10 milyon dolara yakın sermaye finansmanı sağlanmış oldu.”
Aktif Bank CEO’su Dr. Serdar Sümer, Echo Pos ile perakende sektörü ve KOBİ’ler için katma değerli bir hizmet daha ürettiklerini vurguladı ve “Echo Pos, KOBİ ve perakende zinciri işyerlerinde müşterilerimize daha verimli ve kazançlı iş modeli oluşturmalarında, müşteri memnuniyetini artırmalarında yardımcı olacak bir sistem olarak hayata geçti” dedi.  Robotpos Genel Müdürü Burhan Yıldız da şu detayları paylaştı:
“’Kişiselleştirme, Kolaylaştırma, Kazandırma’ anahtar kelimeleri ile kurum ve KOBİ’lerin iş süreçlerine katma değerli çözümler üretiyoruz. Değişen ve gelişen piyasa koşullarında perakendecilerimizi, rekabet ortamında bir adım daha önde tutmak için kurulan yenilikçi ve yüksek katma değerli iş modeline sahip Echo Pos projesinde yer almak bizi heyecanlandırıyor.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics