Bilişim Dünyası 13 AĞUSTOS 2016 / 16:57

Borsa İstanbul Özel Pazar’da yeni yatırım

Halka açılmadan pay alım-satımı amacıyla şirketler ile yatırımcıları bir araya getiren web tabanlı ve üyelik bazlı bir platform olan Borsa İstanbul Özel Pazar’da yeni bir yatırım gerçekleşti.  Özel bir sinema kulübü olan Sinemia ilk tohum yatırımını bu yılın başında yine Özel Pazar üzerinden Aslanoba Capital’den almıştı ve Aslanoba Capital şirketin yüzde 20 ortağı konumuna gelmişti. Son olaraksa Özel Pazar üyeleri arasında yer alan taraflardan Aslanoba Capital kurucu ortağı Hasan Aslanoba ve İstanbul Startup Angels üyelerinden Ali Çebi ve Burak Örcü, Sinemia’ya yatırım yaptı.
Aslanoba Capital, İstanbul Startup Angels üyelerinden Ali Çebi ve Burak Örcü ile Sinemia arasında gerçekleşen yatırımın imza töreni, 3 Ağustos’ta Borsa İstanbul’un ev sahipliğinde yapıldı. Törene Borsa İstanbul Özel Pazar Müdürü Recep Bildik, Aslanoba Capital kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Aslanoba, İstanbul Startup Angels kurucu ortağı ve Genel Müdürü Gülsüm Çıracı ve İstanbul Startup Angels üyelerinden Ali Çebi ve Burak Örcü ile Sinemia kurucusu Rıfat Oğuz katıldı.
Rıfat Oğuz, yeni yatırımla sinema platformu odağında yeni iş alanlarına gireceklerini ve yurtdışına açılma planlarını hızlandıracaklarını söylerken, “Yeni uygulamamız ile sinema deneyimini iyileştirmek ve kolaylaştırmak adına, kişiye özel önerilerden, sinema içi satışa kadar pek çok yeni özelliği pazara sunacağız. Sinemia uygulaması, sinemaseverlere özel bir sosyal medya mecrası da olacak” bilgisini verdi.
Öte yandan, Aslanoba Capital ve İstanbul Startup Angels üyelerinden Çebi ve Örcü tarafından gerçekleştirilen yatırım ile Borsa İstanbul Özel Pazar üzerinden bu yıl gerçekleşen toplam yatırım sayısı 7’ye yükseldi. Böylece 355 üyeye ulaşan Özel Pazar aracılığıyla pazarın kuruluşundan itibaren bugüne 1,5 yıllık sürede yapılan toplam yatırım sayısı 10’a, yatırım tutarı ise toplam 27 milyon TL’ye ulaştı.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics