Bilişim Dünyası 06 TEMMUZ 2015 / 06:34

Brightstar hedef büyüttü

2009 yılında açtığı Türkiye ofisi ile ülkemizde de faaliyet göstermeye başlayan Brightstar, mobil cihaz sektörüne yönelik inovatif hamlelerini sürdürüyor.

Son dönemde dünyada akıllı telefonların yanısıra telefon aksesuarları, güç çözümleri, ses aksesuarları ve koruma teknolojisi gibi alanlarda da faaliyetlerini geliştiren Brightstar, Türkiye’de de akıllı telefonlar için aksesuar alanına yoğunlaşmaya hazırlanıyor. 30 Haziran Salı günü Intercontinental İstanbul’da bir basın toplantısı düzenleyen şirket, geleceğe yönelik planlarını paylaştı.

Brightstar Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölge Genel Müdürü Ela Çubukçu ve Brightstar Türkiye Vodafone’dan Sorumlu Genel Müdürü Murat Dinç ev sahipliğinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Çubukçu, Brightstar’ın küresel ve Türkiye yapılanması hakkında bilgi vererek, önümüzdeki dönemde mobil aksesuarlara odaklanacaklarını belirtti. Konuşmasına Türkiye’nin akıllı telefon kullanımında dünyada söz sahibi ülkelerden biri olduğunu ifade eden Çubukçu, sözlerine şu cümlelerle devam etti:

“Genç nüfusumuz çok yoğun biçimde internetle iç içe olmayı, sosyal medyayı kullanmayı, takip etmeyi seviyor. Brightstar’ın global uzmanlığı ile sunduğumuz kapsamlı ürün ve hizmet portföyümüzde bu yıl Türkiye’de sürdürdüğümüz diğer faaliyetlerimizin yanı sıra mobil aksesuarlara odaklanacağız. Bunun yanı sıra inovatif hizmetlerimiz ve cihaz dağıtımımızla yakından ilişkili bir yerel odaklı global aksesuar işi yarattık. Bir yıldan daha kısa süre içinde, üç farklı kıtada yaptığımız üç adet şirket satın alma, Brightstar aksesuar operasyonu ve organik büyümemiz sayesinde yıllık 1,5 milyar dolar perakende değerini temsil ediyoruz.”

Geri alma ve yenisi ile değiştirme programı

Brightstar iş ortaklarına katma değerli dağıtım, tedarik zinciri çözümleri, geri satın alma ve fiyat farkını verip yenisi ile değiştirme çözümleri ve çok kanallı satış çözümleri sağlıyor. Geri satın alma ve fiyat farkını verip yenisi ile değiştirme programı ise her geçen yıl gelişiyor.

Brightstar’ın Türkiye’deki, geri satın alma ve yenisi ile değiştirme (BBTI-Buy Back Trade In) faaliyetleri hakkında bilgi veren Brightstar Türkiye Vodafone’dan Sorumlu Genel Müdürü Murat Dinç, “Vodafone ile Ekim 2014’de başlattığımız çalışma ile Türkiye’yi de bu programa dahil etmiş olduk. Önümüzdeki dönemde geri satın alma ve yenisi ile değiştirme faaliyetlerini daha da etkinleştirmek üzere altyapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

Geri satın alma ve takas programıyla çevreye katkıda bulunan Brightstar dünyada her yıl milyonlarca kullanılmış telefon topluyor ve bu telefonların yüzde 95’i tamir edilerek ve temizlenerek ikinci el piyasasına sunuluyor. Geriye kalan yüzde 5’inin ise geri dönüşümü sağlanıyor. Global geri satın alma ve yenisi ile değiştirme programını 2009 yılında hayata geçiren Brightstar bu programı 25’i aşkın ülke yürütüyor. Dünyadaki en büyük programlardan biri olan bu program çerçevesinde bugüne kadar global düzeyde 15 milyona yakın telefon toplandı.

Brightstar en son olarak, iPhone, iPod ve iPad’lerde kullanılabilen Leef iBridge mobil hafıza aksesuarını Türk tüketicileriyle buluşturdu.

 
ETİKETLER : 1029

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics