Bilişim Dünyası 29 KASIM 2013 / 12:03

British Telekom'dan yeni yatırımlar

BT (British Telecom), hızlı büyüyen pazarlarda genişlemesini hızlandırmak amacıyla, ekonomileri hızlı büyüyen Asya Pasifik, Türkiye, Ortadoğu ve Afrika'da (AMEA) yeni yatırımlar yapacağını duyurdu. 

BT (British Telecom), hızlı büyüyen söz konusu pazarda genişlemesine yardımcı olmak üzere, daha iyi bir altyapı ve ilave hizmetler sunacak. Bölgede yüksek yetkinliğe sahip uzmanlar ve daha fazla çalışan istihdam ederek verdiği büyüme kararını destekleyecek. Çok sayıda ülkede daha rekabetçi imkanlar sunarak, farklı bir hizmet deneyimi sağlayacak ve yaklaşık 32 milyar GBP değerindeki AMEA pazarındaki fırsatları yakalayarak konumunu güçlendirecek.

Bu yatırım süreci yeni değil, Asya Pasifik bölgesi için 2010 yılında, Türkiye, Ortadoğu ve Afrika için 2012 yılında alınan kararlar ve daha önceki başarılı programların temelleri üzerine kuruluyor. Bu yılın başında BT (British Telecom), kurduğu temeller doğrultusunda Çin’den Hindistan'a Ortadoğu’dan Afrika'ya kadar genişleyen bir coğrafya planladı. Böylece, çok uluslu ve yerel oyuncuların ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmek için, bu coğrafyaları bir araya toplayarak yeni nesil bir bölge oluşturdu ve bölgeyi bütünleşmiş bir pazar haline getirdi. Yaklaşık on yıl içinde, birleştirilen bu coğrafyanın, 2025 yılı itibarıyla küresel GSYİH büyümesinin yüzde 44'ünü oluşturması bekleniyor.

Bugün açıklanan gelişmeler aşağıdakileri içeriyor:

  • Avustralya, Çin, Hong Kong, Hindistan, Japonya, Endonezya, Malezya, Singapur, Güney Afrika, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Türkiye de dahil, tüm önemli pazarlarda 400'ün üzerinde yeni istihdam.

  • Lojistik, sağlık, tüketici ürünleri ve finans hizmetleri gibi sektörlere odaklanmış endüstri uzmanları ve 11 ülkede yerleşik profesyonel hizmet uzmanlarından oluşacak yeni istihdam.

  • Çeşitli ülkelerdeki yeni katma değerli hizmet lisanslarını alarak, genişletilmiş bir hizmet portföyü.

  • Hindistan ve Türkiye ile başlayarak beş yeni IP ve Ethernet noktasıyla, Hindistan başta olmak üzere dört yeni şebeke işbirliği (NNI). Ayrıca uzaktan erişim ve afet kurtarma işlevlerini desteklemek için iyileştirilmiş uydu kapasitesi ile daha iyi altyapı.

  • Güvenlik, bulut, tümleşik iletişim, mobilite ve çağrı merkezleri alanlarında daha geniş hizmetler .

  • Sağlık analitiği, perakende sektörü için Satış Noktası çözümleri ve yüksek performanslı tedarik zinciri yönetim hizmetleri gibi alanlarda yeni sektör çözümleri.

  • Hindistan, Singapur, Hong Kong, Çin, Japonya, Türkiye, Endonezya ve Güney Afrika'da doğrudan BT mühendisleri tarafından sağlanan saha hizmetleri.

  • Karmaşık sözleşmeler için Malezya'da 7x24 arıza yönetimine  olanak sağlayan stratejik hizmet güvence merkezi.


BT Global Hizmetler Genel Müdürü Luis Alvarez ise, "2010 yılında Asya Pasifik'teki genişlememizi hızlandırmaya yönelik yatırımlarımızın ilk aşamasını başlattık. Bu, bölgede güçlü bir büyüme sağlamamıza ve bizimle sözleşme imzalayan yeni Asya Pasifik müşterilerinin sayısını neredeyse üç katına çıkarmamıza olanak sağladı. Şirketimizi daha da büyütmek için Asya Pasifik'i Türkiye, Orta Doğu ve Afrika ile birleştiren daha geniş bir bölgede tekrar yatırım yapıyoruz. Bunu müşterilerimize danışarak gerçekleştiriyoruz. Yeni nesil bölgesel, çokuluslu şirketler küresel büyüme fırsatlarını yakalamada kendilerine yardımcı olmamız için bize güveniyorlar ve daha köklü çokuluslu şirketler bu geniş bölgede büyüme yatırımı yapmakta kararlı. Yatırımlarımızı onların ihtiyaçlarına göre düzenleyip ihtiyaç duyulan her yerde pazar lideri ağ tabanlı bilişim teknolojileri hizmetleri portföyümüzü sunarak başarılı olmaları ve hızlı küreselleşmeden istifade etmelerine yardım ediyoruz” dedi.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics