Bilişim Dünyası 04 ŞUBAT 2013 / 13:37

BSH, Nexum ile Çin’de

Türkiye’de en fazla yazılım ihracatı gerçekleştiren ilk 10 şirket arasında yer alan Nexum, Bosch Siemens Ev Aletleri (BSH) için yürüttüğü çalışmalar kapsamında yurtdışında projeler üretmeye devam ediyor. Proje kapsamında Çin’de Bosch ve Siemens için iki ayrı site hizmete açıldı. Her iki site ayda 30 milyonun üzerinde kullanıcıya hizmet veriyor. BSH için yürütülen çalışmalarda  şimdiye kadar 52 ülkede 148 farklı web sitesi hayata geçirildi.


Nexum yönetici ortağı  Filiz Behrendt, BSH projesi kapsamında Çin’de gerçekleştirdikleri çalışmanın proje kapsamındaki en detaylı aşamalardan biri olduğunu belirterek Çin’in nüfus yapısını ve internet alışkanlıklarını inceleyerek özel çözümler ürettiklerinin altını çizdi. Behrendt, Çin’deki internet erişim kısıtlamalarını ve uygulanan kuralları göz önüne alarak Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinin yerlerine Çin’e özel servis veren sosyal ağlar ile çalışıldığını söyledi.

Shangai’da yerel veri merkezi kuruldu

Filiz Behrendt, sorun yaşanmaması için Shangai’da yerel bir veri merkezi kurduklarını, kurulan veri merkezinin Türkiye ve Almanya’daki servislerle bütünleştirildiğini söyledi. Behrendt, bu proje kapsamında Alman ve Çinli internet servis sağlayıcılarla çalıştıklarını, Çin’in Avrupa ve Amerika kıtaları arasında bağlantı kalitesi çok problemli olduğundan Hong Kong’a ayrıca bir sunucu  konumlandırdıkları, bu sayede en büyük sorun olan bağlantı problemini ortadan kaldırdıklarını söyledi.

"Türk bilişim sektörünün dünya pazarında tanıtımını yapıyoruz"

Filiz Behrendt, Nexum’un yıllık satış cirosunun önemli bir kısmını yazılım ihracatı ile sağladığını ve Türk bilişim sektörünün dünya pazarlarında tanıtımını yapmayı da kendilerine görev edindiklerini belirtti.

İngiltere’den Çin’e Danimarka’dan Amerika Birleşik Devletlerine kadar farklı ülkelerde hayata geçirilen projeler ile çok büyük deneyim ve know how elde ettiklerini belirten Behrendt, bu ülkelerde sundukları teknoloji ve hizmet kalitesi ile de ön plana çıktıklarını belirtti. Her ülkenin teknolojik altyapısını, tüketici davranışlarını ayrı ayrı inceleyerek projeler ürettiklerini belirten Behrendt, bu sayede teknolojik gelişmeleri yakından takip edebildiklerini ve bunları yeni projelerde uygulayarak uluslararası platformda başarıyı yakaladıklarının altını çizdi.

Proje kapsamında Avusturya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, İrlanda, Litvanya, Letonya, Norveç, Polonya, Romanya, Singapur, İspanya, İsveç, Tayland, Türkiye, İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri, Hong Kong ve Çin gibi birbirinden çok farklı yerlerde farklı dillerde web siteleri hizmete girdi.

 


 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics